Guy Verhofstadt belga liberális európai parlamenti képviselő a háború kirobbanása óta habzó szájjal követeli, hogy a Nyugat minél több fegyvert küldjön Ukrajnába – annak ellenére, hogy ez a nyugati országok védelmi képességeit, gazdasági teljesítményét is jelentősen visszarántja, ráadásul a háborút is hosszú hónapokra elhúzza.
Guy Verhofstadt korábban úgy szerette Putyint, mint a pénztárcáját
Ahol csak tudja, démonizálja az orosz elnököt Guy Verhofstadt liberális belga politikus. Az európai parlamenti képviselő – aki a botrányai miatt otthagyja az uniós politizálást – korábban ugyanakkor nagyon is szerette Vlagyimir Putyint, ezt pedig a volt belga kormányfő pénztárcája követelte meg.
A botrányaiba belebukott belga politikus legalább ugyanekkora hanggal és vehemenciával bírálja Vlagyimir Putyin orosz elnököt az összes lehetséges fórumon. A közösségi oldalain valamennyi orosz katonai műveletet Putyin cselekedetének nevezi.
Verhofstadt még attól sem riad vissza, hogy követelje egy másik ország megválasztott elnökének eltávolítását. A volt belga miniszterelnök szerint az egyetlen módja a háború lezárásának, ha Vlagyimir Putyin lemond az elnöki tisztségről.
A liberális képviselő annyira démonizálja az orosz elnököt, hogy nemrég kijelentette: az éhínség, a nyomor és halál Putyin paranoiája miatt szabadult el a világban.
A temérdek korrupciós botrányáról elhíresült Guy Verhofstadt azonban nem mindig vélekedett így Vlagyimir Putyinról. Volt idő, amikor az érdekei mást diktáltak. Az őrült parlamenti kirohanásairól ismert, dúsgazdag EP-képviselő nem véletlenül sürgeti folyamatosan az orosz energiahordozók betiltását, és a sokkal drágább és környezetkárosítóbb cseppfolyósított gáz (LNG) térnyerését.
A V4NA nemzetközi hírügynökség számolt be elsőként arról, hogy 2010-től egymás után kétszer is pozíciót kapott az Exmar hajózási vállalat igazgatótanácsában, egyes hírek szerint évi hatvanezer euróért. Ez a cég szállítmányozással foglalkozik, és az egyik fő profilja az LNG, vagyis a cseppfolyósított gáz tengeri szállítása. Az Exmar egyébként arról is híres, hogy egy offshore cégen keresztül igyekezett kibújni az adófizetési kötelezettségei alól.
A V4NA felidézte az Exmar egyik bemutatkozó írását, amelyben azt írták:
az évek során az Exmar Csoport hagyományos hajózási vállalatból innovációvezérelt gázipari energiaszolgáltatóvá fejlődött. Ma már aktívan részt veszünk a globális energetikai értéklánc szívében.
Az Exmar jelen van az Egyesült Államokban, Európában, a Közel-Keleten, de még a Távol-Keleten is. A legnagyobb LNG-t szállító hajója 138 000 köbméternyi energiahordozót képes elszállítani a célállomásra, de több olyan kikötő is van, ahol a cseppfolyós gáz átalakításában és tárolásában is részt vehet a bizniszben – kutatta ki a V4NA.
A cég egyébként azt is írja magáról, hogy szereti meghatározni a innováció irányát, ezt pedig mindenki a saját szemével láthatja, hiszen az Európai Unió szemléletét is nagyban befolyásolhatja a cég. Egyes brüsszeliták már évek óta azt szajkózzák, hogy szakítani kell a vezetékes földgázzal, és helyette inkább LNG-t kellene használnia az európai országoknak.
Guy Verhofstadt kis túlzással már az ördög kreálmányainak tartja a vezetéken szállított energiahordozókat. Nem is csoda, hogy ezt kommunikálja, hiszen ő egy kapcsolódási pont az Exmar és Brüsszel között. Ahogy azt fentebb említettük, Verhofstadtnak már 2010-ben is érdekében állt a tengeri szállítmányozás térnyerése. Ráadásul azóta is serényen lobbizik azért, hogy az Európai Unió rákényszerítse a tagállamokat a tengeren szállított energiahordozókra. Később pedig a korrupciós botrányokról és a mérhetetlen gazdagságról elhíresült Verhofstadt emelt egyet a lobbifokozaton és hangosan tiltakozott az Északi Áramlat 2 gázvezeték megépülése ellen is.
Sok uniós ország az Oroszország ellen bevezetett szankciók miatt a tengeren szállított energiahordozókba kezdett befektetni, így az európai kikötőjében óriási építkezések kezdődtek. Néhányukban pedig véletlenül megtalálható az Exmar is mint kivitelező, máshol pedig mint csendestárs. Az Exmar és a részvényesei is hatalmasat szakíthatnak a következő években azzal, hogy hirtelen mindenkinek szüksége van az energiahordozókat szállító tankerhajókra – összegez a V4NA.
Lapunk megkereste Guy Verhofstadtot, és azt szerettük volna megtudni tőle, hogy mennyit keresett azon, hogy több cikluson keresztül is az Exmar igazgatósági tagja, és részvényes is volt a cégnek, amely az orosz bevételekhez is milliókkal járulhatott hozzá.
A Transparency International civil szervezet 2018-as tanulmánya szerint az Európai Parlamentben a törvényhozók közel harmada nyilatkozott úgy, hogy a képviselői illetményükön túl külső bevételeik is vannak. Egyes képviselők ugyanis különböző cégekben, vállalatokban és érdekcsoportokban is komoly tisztségeket töltenek be. Ez az összeférhetetlenséget kizárva megengedett dolog, bár a brüsszelitáknál ezt az elmúlt években senki sem ellenőrizte rendesen, ahogy az kiderült a brüsszeli korrupciós botrányban.
További Külföld híreink
Sokan több százezer eurót keresnek ezekkel a pozíciókkal a parlamenti illetményen túl, de akad olyan is, akinek több mint egymillió eurós bevétele van csak a külső forrásokból. Guy Verhofstadt nem is olyan rég a harmadik legtöbbet kereső képviselő volt az Európai Parlamenten kívüli tevékenységéből – erre szintén a V4NA hívta fel a figyelmet korábban.
További Külföld híreink
Borítókép: Guy Verhofstadt liberális EP-képviselő, Belgium volt miniszterelnöke beszél a Holnap Magyarországa Egyesület, a Momentum és a Renew Europe EP-frakció által szervezett konferencián, Budapesten 2023. május 19-én. (Fotó: MTI/Bruzák Noémi)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhezA harmadik világháborút emlegetik Amerikában
Marjorie Taylor Greene kongresszusi képviselő a harmadik világháború kirobbanásának lehetőségétől tart, és Joe Biden elnököt teszi felelőssé.
Szankciókkal védené Netanjahut az amerikai szenátus
Az Egyesült Államok szenátusa szankciókkal fenyegeti a Nemzetközi Büntetőbíróságot.
Egyre több német politikus adna rakétákat Ukrajnának
Olaf Scholz egyelőre elutasította a Taurus cirkálórakéták Ukrajnába szállítását
Orosz szabotázs gyanúja: adatkábel-szakadás a Balti-tengeren
Egy kritikus tenger alatti internetkábel sérült meg Finnország és Németország között.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
"Köcsögök, elküldtem a k.rva anyjába" - így beszél Magyar Péter az újságírókról
Nagelsmann nagyot hibázott a német válogatott budapesti meccse előtt?
Segélykérést véstek a padokba: megfagy az ereinkben, elhagyatott iskolára bukkantak
Érdemes otthon körülnézni: milliókat érhetnek az ötezresek, a régi kétszázasnak nagyon megkérik az árát
Tóth Gabi párja páros lábbal szállt bele Ördög Nóriékba
Ezek az országok birtokolják a legnagyobb aranytartalékot – így áll Magyarország a versenyben
Curtis hatalmas pofont kevert le Magyar Péternek
Elképesztő fogyás: 43 kilóval lett könnyebb Adrienn - ez volt a módszere!
Veszélyben Ilaria Salis mentelmi joga
Új módszerrel duplázta meg a termést egy magyar gazdálkodó, még a parlagfűtől is megszabadult + videó
„Szoboszlai sorsa megpecsételődött!” – furcsa támadás a Liverpool légiósa ellen + videó
Löködöd ám a k…rva anyádat!
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhezA harmadik világháborút emlegetik Amerikában
Marjorie Taylor Greene kongresszusi képviselő a harmadik világháború kirobbanásának lehetőségétől tart, és Joe Biden elnököt teszi felelőssé.
Szankciókkal védené Netanjahut az amerikai szenátus
Az Egyesült Államok szenátusa szankciókkal fenyegeti a Nemzetközi Büntetőbíróságot.
Egyre több német politikus adna rakétákat Ukrajnának
Olaf Scholz egyelőre elutasította a Taurus cirkálórakéták Ukrajnába szállítását
Orosz szabotázs gyanúja: adatkábel-szakadás a Balti-tengeren
Egy kritikus tenger alatti internetkábel sérült meg Finnország és Németország között.