Németország visszatartja a Taurus nagy hatótávolságú precíziós rakéták Ukrajnába küldését. Berlinben ugyanis attól tartanak, hogy német technikusokra lesz szükség a működtetéshez, ezzel pedig Németország közelebb kerülhet az Oroszországgal való közvetlen konfrontációhoz – írja a The Wall Street Journal amerikai nemzetközi napilap.
A német fegyverekre viszont égető szüksége lenne Kijevnek, ugyanis segíthetnének feltölteni Ukrajna egyre fogyatkozó nagy hatótávolságú rakétakészletét. Az ukránok a lassú ellentámadás közepette sebészeti pontosságú csapásokkal igyekeznek vasúti összeköttetésekre, lőszerraktárakra és parancsnoki központokra támadni, mélyen az orosz fennhatóság alatt álló területeken.
A Taurus a Storm Shadow és SCALP rakéták német változata, ez utóbbiakat az Egyesült Királyság és Franciaország már korábban küldött Ukrajnának. A rakétát olyan megerősített szerkezetek és infrastruktúra megsemmisítésére tervezték, mint például a kercsi híd, amely összeköti a Krím félszigetet Oroszországgal.
Sajtóinformációk szerint Németország koalíciós kormánya elvileg jóváhagyta a Taurus szállítását, de Olaf Scholz kancellár megakasztotta a lépést, mert attól tartott, hogy a német személyzetnek Ukrajnába kell utaznia, hogy segítsen kiszolgálni és működtetni az összetett fegyvert. Scholz úgy véli, hogy a katonai személyzet háborús övezetbe költöztetése parlamenti szavazást igényel. Aggodalmát fejezi ki amiatt is, hogy egy ilyen lépés még mélyebbre sodorhatja Németországot a konfliktusban, s közvetlen konfrontációt okozhat Oroszországgal.