Itt a harmadik világháború lehetséges forgatókönyve

Egy kutatókból álló csapat tanulmánya szerint egy nukleáris armageddon több millió amerikai életét követelné az első napokban.

2023. 11. 15. 15:54
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pixabay)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Princeton Egyetem kutatóinak szimulációi azt sugallják, hogy az amerikai rakétatelepek elleni támadások miatt emberek milliói halnának meg akut sugármérgezés következtében, miközben a radioaktív csapadék az egész országban széthordaná a sugárzást, ami több száz millió amerikai halálát is okozná. 

A nemrég nyilvánosságra hozott tanulmány szerint ha egy atombombával eltalálnák az Egyesült Államok stratégiai indítóbázisait, a Közép-Nyugat nagy része halálos dózisú sugárzásnak lenne kitéve, a legrosszabb esetben pedig az Egyesült Államok és Kanada nagy része lakhatatlanná válna.

A Princeton Egyetem munkatársai úgy becsülik, hogy akár 4,6 millió ember is meghalhat atomcsapás utáni első négy napban, miközben 300 millió embert fenyegetne a halálos dózisú radioaktív csapadék.

A tanulmány azok után készült, hogy az amerikai légierő tavaly bejelentette, az 1970-es évek óta hadrendben lévő Minuteman III interkontinentális ballisztikus rakétáit a modernebb Sentinel rakétára cseréli. 

Az 1500 milliárd dolláros terv részeként mind a 400 elöregedő rakétát lecserélnék. Bár a Sentinel interkontinentális ballisztikus rakéták hatósugarát és hasznos teherbírását hivatalosan nem hozták nyilvánosságra, úgy vélik, hogy 800 kilotonna TNT-nek megfelelő erejű robbanóanyagot képesek hordozni, és 30 percen belül képes eltalálni a föld bármely pontját.

Az archív időjárási adatok alapján emellett a tudósok megállapították, hogy a nyugati parti államok vannak a legnagyobb veszélynek kitéve az uralkodó keleti szelek miatt. A pontos széliránytól függően azonban az Egyesült Államokban és Kanadában, Idahotól keletre bármely terület érintett lehet.

A legrosszabb forgatókönyv szerint Montana és Észak-Dakota szinte egésze, valamint Nebraska, Colorado, Wyoming, Dél-Dakota és Kansas egyes részei a halálos adag tízszeresét meghaladó nukleáris csapadékmennyiséget kapnának, aminek köszönhetően néhány napon belül minden ember meghalna az érintett területeken.

Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pixabay) 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.