Mike Johnson, az amerikai képviselőház jogi végzettségű házelnöke New York polgármestere mellett az egész Biden-kabinetet leszólta, amiért egy brooklyni középiskola diákjait arra kényszerítették, hogy helyet adjanak a tornatermükben menedéket kereső migránsoknak.
Mint arról lapunk is beszámolt, e hét szerdán brooklyni James Madison középiskola közölte a szülőkkel, hogy közel kétezer migránst költöztetnek be középiskolába, az ott tanuló diákokat pedig online oktatásra kötelezték.
Az iskola Eric Adams polgármester utasítása miatt lemondta a koncertjeit, különleges rendezvényeit és más sportprogramokat is. Adams arra ösztönözte a James Madison High School igazgatóját, Jodie Cohent, hogy haladéktalanul értesítse erről a szülőket.
Mike Johnson házelnök a New York Postnak adott interjúban ezt kötelességszegésnek nevezte.
Ezen a héten Alejandro Mayorkas belbiztonsági miniszter megerősítette, hogy a határon elfogott illegális bevándorlók 85 százalékát beengedik az Egyesült Államokba
– mondta Johnson.
Hozzátéve azt, hogy e hibás politikai döntés miatt a diákok és a tanárok kerülnek hátrányba, az elnök és a városi polgármesterek pedig az illegális bevándorlók támogatását helyezik előtérbe a saját állampolgáraink előtt.
Johnson továbbá arra figyelmeztetett, hogy Bidennek és Mayorkasnak biztosítania kell a déli határt, különben „diákjaink és iskoláink fogják megfizetni az árát a kormányzat kötelességmulasztásának”.
A házelnök azt is hangsúlyozta, hogy a republikánusok megpróbáltak olyan törvényt elfogadni, amely lehetővé tenné az ilyen típusú intézkedéseket. Emlékeztetett arra, hogy a képviselőházi republikánusoknak van megoldásuk: tavaly júliusban elfogadták a Schools Not Shelters (Iskolák, nem menedékhelyek) törvényjavaslatot, amelynek célja tisztázni, hogy az iskolák a tanulás szentélyeiként szolgáljanak, ne pedig a menedékvárosok áldozataiként – mondta Johnson.
Sajnos Biden elnök a törvényjavaslat megvétózásával fenyegetőzött.
A republikánus Marc Molinaro által előterjesztett törvényjavaslatot tavaly a Biden-kormányzat ellenezte, arra hivatkozva, hogy az megfosztaná a helyi önkormányzatokat az ellenőrzéstől.
Az adminisztráció határozottan ellenzi a törvényjavaslatot, amely felülírná a helyi ellenőrzést, és beavatkozna az államok és az önkormányzatok azon képességébe, hogy hatékonyan irányítsák és döntsenek az iskolaépületeikről
– áll a szenátus Egészségügyi, Oktatási, Munkaügyi és Nyugdíjbizottságárak közleményében.