Pedro Sánchez semmi mást nem akar, csak lerombolni a jogállamiságot – ezt mondta az El Debate című lapnak az Unió, Haladás és Demokrácia (UpyD) nevű egykori centrista párt, valamint a Basta Ya! (Elég legyen!) nevű, jogállamiságot védő spanyol polgári kezdeményezés társalapítója.
Pedro Sáncheznek egy célja van: lerombolni a spanyol jogállamiságot
A Basta Ya nevű, jogállamiságot védő spanyol polgári kezdeményezés társalapítója szerint Pedro Sánchez spanyol kormányfőt csak a saját hatalma érdekli és autokrataként akar kormányozni.
Rosa Díez szerint téves az a felfogás, miszerint a szocialista párt (PSOE) aláveti magát a szeparatista katalánoknak azóta, hogy utóbbiak tavaly ősszel hozzásegítették Sánchezt a kormányfői szék megtartásához. A valóság szerinte az, hogy mindkét fél ugyanazt akarja, így szövetségük is ugyanazt a célt szolgálja, méghozzá hogy tönkretegyék a jogállamiságot.
Rámutatott arra, hogy együttműködésük teljesen logikus, tekintve, hogy a szocialisták narcizmusa és a katalán nacionalisták önmagukkal szembeni faji magasabbrendűsége találkozik egymással, ami elhiteti velük, hogy valóban felsőbbrendűek.
Nem zsarolják egymást. Együtt járnak kéz a kézben, mert ugyanaz a céljuk
– hangsúlyozta Díez.
További Külföld híreink
Arra a kérdésre, hogy szerinte Sánchez átlépte-e már a határokat azt mondta, hogy nem, mivel a szocialista kormányfőnek – szerinte – nincsenek határai, ha a jogállamot romboló terveiről van szó sőt, az állampolgárok szavazati jogát is elvenné, ha tehetné. Úgy gondolja, hogy a spanyol miniszterelnök végső célja teljesen nyilvánvaló: ellenőrzés nélkül akar kormányozni, mint egy igazi autokrata.
Az expolitikus, aki már több mint tíz éve maga mögött hagyta az aktív politikai pályát, továbbra is elkötelezett állampolgárként határozza meg magát, így vált a katalán függetlenségi mozgalom résztvevőinek ígért amnesztia elleni civil társadalmi reakciók egyik kulcsfigurájává. Díez bízik az állampolgárok erejében és arra szólította fel a spanyolokat, hogy vegyenek részt a száz civil szervezet által március 9-re meghirdetett madridi tüntetésen, amin Pedro Sánchez lemondását fogják követelni.
Arra a kérdésre, hogy hisz-e abban, hogy a baloldali kormány rombolása megállítható, azt mondta: bár a spanyolok többsége nemrég még úgy gondolta, hogy egyedül maradt a szocialista-szélsőbaloldali kormánykoalíció elleni harcban, a valóság teljesen mást mutat. Díez például bízik az EU-ban, mely szerinte reagál a civil szervezetek panasztételeire. Úgy gondolja, hogy Brüsszel végül meg fogja akadályozni a katalán amnesztiatörvény elfogadását és minden olyan törvényt, ami veszélyezteti a spanyol jogállamiságot.
További Külföld híreink
Emlékezetes, Pedro Sánchez miniszterelnök tavaly csak úgy tudta megtartani hatalmát nyári választási veresége után, hogy engedett a katalán szeparatista mozgalom zsarolásának és megígérte nekik, hogy támogatásukért cserébe amnesztiát ad az összes függetlenségpárti politikusnak, köztük a 2017 óta Belgiumban bujkáló Carles Puigdemont ex katalán elnöknek is, aki alkotmányellenesen kikiáltotta Katalónia függetlenségét.
Az amnesztiatörvényről január végén szavazott a kongresszus, de maguk a katalánok bénították meg annak további útját a parlamentben, mivel Sánchez nem volt hajlandó felvenni a kedvezményezettek közé a terrorizmus miatt vizsgált katalán politikusokat.
A miniszterelnök a héten további 15 nap haladékot kért, hogy folytathassa az egyeztetéseket a szeparatistákkal. Rosa Díez szerint Sánchez végül bele fog menni abba, hogy a terroristák is bekerüljenek a kegyelmi intézkedésből részesülők közé, mivel a spanyol miniszterelnök kizárólag a saját érdekeit nézi és csak az számít neki, hogy minél tovább megtartsa a hatalmát, így az sem zavarja, ha lépéseit bírósági, valamint európai szinten elutasítják.
Borítókép: Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök (Fotó: Oscar del Pozo)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhezSzijjártó Péter: Egymás mellett épülnek a német autó- és a kínai akkumulátorgyárak Magyarországon
Működik a gazdasági semlegesség stratégiája.
Így reagált a Mazsihisz a Benjamin Netanjahu elleni elfogatóparancsra
Sem a zsidó állam miniszterelnöke, sem egykori védelmi minisztere nem tartozik egyik büntetőjogi kategóriába sem.
Szijjártó Péter: Azonnal békét kell kötni
Ha valaki békepárti, azt rögtön megbélyegzik.
Budapesten szerezne jó pontokat a választások előtt álló román kormányfő
Második fordulóra lehet szükség Romániában a választás első felvonása után.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Ordenáré, trágár stílusban beszél Magyar Péter az emberekkel
Nagy Feró komoly gyanúba keveredett + videó
3 év után itt vannak az első fotók: Palik László megmutatta szerelmét!
Földi László: A politikusok kezdtek el titkosszolgálatot játszani + videó
IQ teszt: csak a zsenik jönnek rá, hogy melyik ablak a nagyobb
Takács Péter: Nagy változás közepén vagyunk az egészségügyben + videó
Százhét macskája volt a budapesti nőnek, videó készült arról, hogy milyen körülmények között tartotta őket
Ezért az almáért vannak most megőrülve a magyarok, nagyon lédús, zamatos és ropogós
Orosz légicsapás ukrán célpontok ellen: Drámai fordulat a határnál
Mutatjuk a férfit, aki VV Fanni meggyilkolásáért ül börtönben – hét év után adott exkluzív videóinterjút
Magyar Péter megfenyegette a gyermekotthon vezetőjét: „Ennek k..va nagy következményei lesznek”
Az UEFA döntött, s ezzel alaposan kibabrált a magyar válogatottal
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhezSzijjártó Péter: Egymás mellett épülnek a német autó- és a kínai akkumulátorgyárak Magyarországon
Működik a gazdasági semlegesség stratégiája.
Így reagált a Mazsihisz a Benjamin Netanjahu elleni elfogatóparancsra
Sem a zsidó állam miniszterelnöke, sem egykori védelmi minisztere nem tartozik egyik büntetőjogi kategóriába sem.
Szijjártó Péter: Azonnal békét kell kötni
Ha valaki békepárti, azt rögtön megbélyegzik.
Budapesten szerezne jó pontokat a választások előtt álló román kormányfő
Második fordulóra lehet szükség Romániában a választás első felvonása után.