170 millió amerikai szólásszabadságát tiporja el a törvény, tönkretesz hétmillió vállalkozást, és bezár egy olyan platformot, amely évente 24 milliárd dollárral járul hozzá az Egyesült Államok gazdaságához
– mondta bejegyzésében a cég vezetése.
A döntéshozók kilenc hónapot adnak az alkalmazás kínai tulajdonosának, a ByteDance-nek, hogy eladja a részesedését egy, az USA által jóváhagyott vevőnek, máskülönben betiltják az alkalmazást. A ByteDance nem kommentálta a lépést, írta a BBC. Korábban a cég úgy nyilatkozott, hogy ellenezni fog minden olyan kísérletet, amely a TikTok eladására kényszeríti.
Peking szintén ellenzi a lépést.
Ez egy banda és a politikusok mást hallanak ki a hangodból, de akik támogatták ezt a törvényjavaslatot, azok is beismerik, hogy mi a végső cél.
– mondta a cégvezető.
A TikTok a régi amerikai értékeket tükrözi. A szabadság jelzőfénye, a szabadságot jelképezi és mindennap amerikaiak sokaságának ad módot arra, hogy lássák és hallják őket. Ez az oka annak, hogy olyan sok ember a TikTok részese, és mi továbbra is harcolni fogunk az önök jogaiért.
– tette hozzá.
A tények és az alkotmány a mi oldalunkon áll, hangsúlyozta.
Hétmillió cégtulajdonos építette a megélhetését a TikTok segítségével, de mi a bíróság előtt állunk. Az adatbiztonsági erőfeszítéseink révén olyan biztosítékot építettünk ki, amelyeket egyetlen vállalat sem tett meg. Dollármilliárdokat fektettünk be a felhasználók adatai védelmében és, hogy platformunk a külső manipulációktól mentes maradhasson.
– mondta a TikTok vezetője.
Mi továbbra is azon fogunk dolgozni, hogy felhasználóinknak mindig meglegyen a lehetősége a biztonságra és a szabadság élvezetére, zárta bejegyzését.