A szóvivő elmondása szerint a jogszabálytervezet alapján az engedély kiterjed majd a német Szövetségi Bűnügyi Hivatalra (BKA) és a rendőrségre is.
A nyomozók a későbbiekben összehasonlíthatják az Iszlám Állam tagjairól készült internetes videókat a közösségi médiában található képekkel, hogy információkat szerezzenek azok tartózkodási helyéről.
A bűnüldöző hatóságok régóta követelik az ilyen erőforrásokhoz való hozzáférést.
Ez új lendületet vett, miután februárban letartóztatták Daniela Klettét, a baloldali Vörös Hadsereg Frakció (RAF) terrorista csoport egykori tagját, aki évekig hamis személyazonosság alatt élt Berlinben.
Letartóztatása előtt egy kanadai újságíró arcfelismerő programot használt, hogy megtalálja Klette állítólagos régi fényképeit az interneten.
A törvénymódosításokat még a parlamentnek és a kabinetnek is jóvá kell hagynia, de lehetővé teszik a nyomozók számára, hogy biometrikus összehasonlításokat végezzenek internetes képadatokkal, valamint a mesterséges intelligencia segítségével automatizált adatfeldolgozást folytassanak.
Azonban a minisztérium szerint a nyilvános helyeken való valós idejű arcfelismerést – például vasútállomásokon végzett videómegfigyelés útján – nem terveznek bevezetni.
Borítókép: Illusztráció, német rendőr (Fotó: DPA/AFP/Stefan Sauer)