A Patrióták Európáért képviselőcsoport tagja szerint arról van szó, hogy a közösségi hálózatok törölték azokat a kijelentéseket, amelyek nem illenek bele a hatalmon lévők elképzeléseibe, írja az osztrák eXXpress.
Az állami cenzúra a demokráciákban tilos. Tehát nem akarja bemocskolni a kezét, hanem a nagy platformokat használja ehhez. Azokat, akik még mindig ellenállnak, most veszik célba
– fogalmazott.
A fő probléma a „dezinformáció”
Pavel Durov Telegram-vezér ellen nem azért folyik a nyomozás, mert megtagadta a cenzúrát, hanem azért, mert a Telegram állítólag túl keveset tett az olyan bűncselekmények leküzdésére, mint a kábítószer-kereskedelem és a gyermekbántalmazás.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke azonban ez év elején nyíltan kimondta a valódi okot. A Világgazdasági Fórum davosi találkozóján azt mondta, hogy az úgynevezett dezinformáció elleni küzdelem a legfontosabb, nem pedig a kábítószer-kereskedelem vagy a gyermekbántalmazás elleni küzdelem.
Von der Leyen önmagát leplezte le egy mondatban és megértjük, hogy mi történik jelenleg a Telegrammal vagy az X-szel:
Kulcsfontosságú a közösségi vállalatok és a kormányok közötti együttműködés.
Von der Leyen: Én vagyok a demokrácia!
Steger szerint a kormány és a demokrácia egyenlővé tétele azt mutatja, hogy Ursula von der Leyen és az Európai Unió már nem a többségi akaratként tekint a demokráciára, hanem saját magát és a hozzá hasonlókat tekinti demokráciának.
Természetesen, aki érdemben kritizálja nézeteiket, cselekedeteiket és ajánlásaikat, az többé nem demokrata – vélekedik Steger.
A politikus szerint ez nem félreértés, sokkal inkább a demokrácia kifordítása. „A demokráciának úgy kell biztosítania saját eltörlését, hogy közben megőrzi a külső jegyeit, hiszen az állampolgároknak továbbra is az urnákhoz kell járulniuk. Azonban a választási eredménynek az elfogadható politikai vélemény egyre szűkülő mezsgyéjén belül kell maradni” – mutatott rá Steger.
A kirekesztés már önmagában kevés
Ennek az alapjaiban nézve totalitárius gondolkodásnak egyértelmű bizonyítéka az Európai Unió megválasztott parlamenti képviselőivel való bánásmód. A hazafias pártok képviselőit következetesen kizárják minden funkcióból és tisztségből – pedig éppoly demokratikusan választották meg őket, mint akár a szélsőbalról a politikai centrumba tartó többi képviselőt, írja véleménycikkében Petra Steger.
De már nem elég a kritikus hangokat rossznak beállítani a „cordon sanitaire” előírása alapján, hiszen látható, hogy továbbra is töretlen a polgárok támogatása a hazafias pártok iránt, amint azt a legutóbbi EU-választás is megmutatta. Ezért most szorosabbra húzzák a gyeplőt, figyelmeztet az osztrák politikus.
A cél az információszabadság eltörlése
Petra Steger példaként hozta fel, hogy korlátozzák a véleménynyilvánítás szabadságát. A nem kívánt politikai tartalmakat törölni kell a nagyobb közösségimédia-platformokról. Akárcsak a Facebook a koronavírus-járvány idején. Mark Zuckerberg a közelmúltban nyíltan elismerte ezt, és a Biden-kormányzat nyomására hivatkozott.
Az osztrák jobboldali politikus szerint magától értetődik, hogy az igazi demokratáknak el kell ítélniük ezt az elképzelést, és küzdeniük kell ellene. Az a tény, hogy a politikai palettán csak kevesen érzik magukat erre hivatottnak, mutatja, mekkora befolyásra tettek szert már a demokrácia demokratái. Ezért érzik úgy, hogy már akár levehetik a maszkjukat is.
Macron Franciaországa pedig jéghideg módon követi ezt az EU-irányvonalat, amit Pavel Durov letartóztatása is bizonyít.
Steger szerint csak az állam szuverenitása biztosíthatja polgárai szabadságát.