Manfred Weberék háborúba sodorhatják Európát

Egyre szélsőségesebben háborúpárti álláspontot képvisel a brüsszeli elit, amely az Európai Parlamentben legutóbb egy olyan határozatot fogadott el, amely Ukrajnát egészen a győzelemig támogatná, emellett Oroszország nukleáris fegyverek bevetésére vonatkozó fenyegetését is bagatellizálja. Dömötör Csaba, a Fidesz európai parlamenti képviselője háborús ultimátumnak nevezte a határozatot, emellett arra is felhívta a figyelmet, hogy a Tisza Pártnak központi szerepe volt a veszélyes megállapodás tető alá hozásában.

2024. 11. 29. 15:43
Csaba Domotor, MEP of Fidesz (Source: Facebook)
Csaba Domotor, MEP of Fidesz (Source: Facebook)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A brüsszeli elit minden rendelkezésére álló eszközzel igyekszik elérni az ukrajnai háború folytatását, szembemenve a januárban hivatalba lépő amerikai elnök, Donald Trump békepárti terveivel. Az Európai Néppárt és az Európai Parlament (EP) két baloldali frakciója a minap aláírtak közösen egy háborúpárti paktumot Platform Cooperation statement elnevezéssel, amely a legfontosabb célkitűzései között említette Ukrajna határozatlan idejű támogatását. Csütörtökön pedig egy szintén erősen háborúpárti határozatot szavazott meg a néppárt és a baloldal egységfrontja.

Dömötör Csaba, a Fidesz EP-képviselője a határozatot háborús ultimátumnak nevezte pénteki sajtótájékoztatóján, hozzátéve: 

ha a néppárti frakción és annak elnökén, Manfred Weberéken múlna, akkor rövid időn belül háborús féllé válna Európa.

 – A dokumentumban ugyanis a háború új szakaszát említik, amelyben a nukleáris fenyegetettségnek sem kellene visszariasztania a tagállamokat attól, hogy politikai, pénzügyi és katonai értelemben is támogassák a háborút – fogalmazott Dömötör Csaba, aki szerint „teljesen elgurult a felelősség gyógyszere”, és Brüsszelben „elfelejtették, hogy milyen tragédiát hozott a huszadik század és annak világégései.”

Dömötör Csaba azt is kiemelte, hogy a határozat minden tagállamot arra kötelez, hogy a GDP-je 0,25 százalékát biztosítsa Ukrajna katonai támogatására. 

– Ez Magyarországnak 200 milliárd forintos kötelezettséget jelentene

 – mutatott rá, hozzátéve: a határozat azt is részletezi, hogy milyen fegyvereket – köztük nagy hatótávolságú rakétákat, Patriot-rendszereket, repülőket, lőszereket – kellene küldeni a hadszíntérre, továbbá a dokumentum az európai űrkommunikációs lehetőségeket is elérhetővé tenné Ukrajna számára.

A fideszes EP-képviselő arra is kitért, hogy a határozat tovább bővítené az Oroszország elleni szankciókat, amelyeket az orosz földgázra és uránra is kiterjesztene. 

– Ez hazánk esetében az orosz gázimport leállítását jelentené, valamint lehetetlenné tenné a Paksi Atomerőmű jelenlegi működését. A következmények drasztikus energiaár-emelkedések lennének 

– figyelmeztetett Dömötör.

Hozzátette: a határozat felszólítja a többi tagállamot, hogy aktívan gyakoroljanak nyomást Magyarországra annak érdekében, hogy hazánk ne akadályozza a háborús politika végrehajtását. Azt nehezményezik ugyanis, hogy Magyarország miatt nem lehet felhasználni a félrevezető módon békekeretnek nevezett költségvetési forrást, ami valójában „háborús kassza”. Az állásfoglalás arra vonatkozólag szintén tartalmaz kitételt, hogy az Európai Bizottság a 2027 utáni időszakra is dolgozzon ki hosszú távú programot Ukrajna finanszírozására.

Dömötör Csaba Magyar Péterék központi szerepére is felhívta a figyelmet a határozat tető alá hozásában, ugyanis szavai szerint a Tisza Párt messzemenőkig támogatja ezt a háborús politikát.

Hangsúlyozta: a Fidesz a határozat ellen szavazott, mivel a kormánypárt „a béke hangja szeretne lenni a háborús zajban”.

A baloldal és a néppárt egységfrontjának a háborúpártiság mellett az is szerves része, hogy általában véve támadják a nemzeti-szuverenista vezetésű tagállamokat. Weberék már említett, korábbi paktumának egyik pontja például arra utal, hogy a jövőben is politikai bunkósbotként alkalmaznák a jogállamisági eljárásrendszert, amire hivatkozva az eddigiekben is visszatartották a hazánknak járó uniós forrásokat. A saját bevallása szerint is magyargyűlölő Manfred Weber szerdán arról beszélt az EP-ben, hogy politikai ellenségének tartja a Fideszt, s hogy Magyar Péterrel, a néppárti frakcióban ülő Tisza Párt elnökével kényszerítené ki a kormányváltást Magyarországon 2026-ban.

 

 https://magyarnemzet.hu/belfold/2024/11/megszolalt-brusszel-magyar-peternek-dicseret-orban-viktornak-haduzenet

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.