A rakéta indítása az ország űripara számára fontos mérföldkő, hiszen a Lijian-1 Y5 modell a kínai kereskedelmi rakéták fejlődését és nemzetközi versenyképességét hivatott erősíteni.
Az egyik legfontosabb műszer, amelyet a rakéta pályára állított, egy távoli érzékelésre szolgáló műhold volt, amelyet Omán számára indítottak.
A műhold célja, hogy távérzékelési adatokat gyűjtsön, amelyek segítenek a környezeti változások figyelemmel kísérésében, az erőforrások kezelése, illetve az éghajlati és földrajzi kutatások terén.
A rakéta indítása nem csupán technológiai, hanem diplomáciai jelentőséggel is bír, hiszen megerősíti a Kína és Omán közötti űrkutatási együttműködést, és új lehetőségeket nyit a két ország közötti tudományos és gazdasági kapcsolatokban
– írta a Xinhua News. A sikeres küldetés tovább erősíti Kína pozícióját a globális űripari piacon, ahol a kínai vállalatok egyre nagyobb szerepet vállalnak a kereskedelmi műholdindítások terén.
Borítókép: A Lijian-1 Y5 kereskedelmi hordozórakéta 15 műholddal a fedélzetén 2024. november 11-én felszáll az északnyugat-kínai kereskedelmi űrkutatási kísérleti zónából (Fotó: Wang Jiangbo/Xinhua)