A német sajtó első jelentései szerint az egyik elhunyt nő a szomszédos Burgenlandkreisből származott, egy héttel a halála előtt töltötte be az 52. életévét. A többi meghalt nő – 45, 67 és 75 éves – Szász-Anhalt tartományból származott. A kilencéves fiú pedig nemrég költözött Alsó-Szászországba, és családjával együtt látogatta meg a magdeburgi karácsonyi vásárt.
A tragédia helyszínén gyászhelyet alakítottak ki, ahová ezrek visznek virágot, gyertyát és plüssállatokat az áldozatok emlékére. A városon mély gyász uralkodik, az emberek sokkosak a történtek miatt. Eddigi sajtóértesülések szerint az elkövető muszlim hátterű szaúdi bevándorló, aki pszichiátriai és pszichoterápiás szakorvosként dolgozott.
Óriástüntetés és politikai visszhang
A németeknél a támadás után betelt a pohár, demonstrációba kezdtek. A tüntetők között több fekete ruhás, arcát eltakaró személy is volt. Amint arról lapunk korábban beszámolt, a merénylet elkövetője szaúdi származású, muszlim férfi. Egy Magdeburgban élő magyar nő a Magyar Nemzetnek adott exkluzív interjújában elmondta, hogy a városban félelem uralkodik a történtek után.
Elon Musk, a Tesla és SpaceX vezérigazgatója hevesen bírálta a német kormányt a terrortámadás miatt. Scholz kancellár azonnali lemondását követelte, és az AfD pártot támogatta posztjában. Musk, aki korábban már nyíltan kiállt az AfD mellett, a német hatóságokat okolja azért, mert Taleb al-Abdulmohsen, a szaúdi támadó Németországban tartózkodott, miután a szaúdi hatóságok már korábban kérték kiadatását, de a németek nem tettek semmit. Politikai véleményének az X-en adott hangot, bejegyzését az Egyesült Államok hivatalba lépő alelnöke, J. D. Vance is megosztotta.
Borítókép: Virágok és gyertyák a magdeburgi terrortámadás helyszínén (Fotó: AFP)