Kérdésünkre elmondta, hogy a budapesti Patrióták Európáért találkozó jelentősége abban rejlik, hogy szimbolizálja a nemzeti konzervatív és euroszkeptikus erők növekvő befolyását Európában. Ez az esemény egységesítő platformként szolgál a nagyobb nemzeti szuverenitást, a föderalista EU-politikák elleni fellépést és a közös értékek, mint például a kulturális örökség, a család és az önrendelkezés előmozdítását szorgalmazó vezetők és pártok számára.
Budapest, Orbán Viktor vezetése alatt, e megbeszélések központjává vált, tükrözve Magyarország meghatározó szerepét ebben az alternatív európai jövőképhez való hozzájárulásban
– emelte ki a dán képviselő.
Megjegyezte, hogy Európa újrateremthető a tagállamok szuverenitásának újrafogalmazásával, a Brüsszelből érkező centralizált döntéshozatal ellenzésével, valamint a migráció, a kulturális identitás és a gazdasági függetlenség kérdéseinek kezelésével.
Orbán Viktor példája, hogyan képes egy nemzeti kormány ellenállni a föderalista nyomásnak, egy nemzetek Európáját népszerűsítve egy szupernacionális unió helyett.
– emelte ki a magyar miniszterelnök szerepét, majd hozzátette, hogy vezetése, különösen a migrációs politika és a családközpontú szociális politikák terén, inspirációként és mintául szolgál az euroszkeptikus pártok számára a kontinensen.
Vistisen véleménye szerint az EU migrációs politikája és a javasolt paktum mélyen hibás, és jelentős veszélyt jelent a nemzeti szuverenitásra. A migránsok kötelező elosztásának vagy a nem megfelelés miatti pénzbírságok kísérletével a politika aláássa az egyes nemzetek demokratikus döntéseit. Nem kezeli a migráció gyökereit sem, és ösztönzi a további illegális migrációt.
2025-ös célkitűzéseik között kiemelte, hogy megakadályozzák, hogy az Európai Unió további hatalmat szerezzen a nemzeti szuverenitás rovására.
Folyamatosan ellenállnak minden olyan föderalista kezdeményezésnek, amely a hatalmat Brüsszelben centralizálja. A nemzeti konzervatív és euroszkeptikus erők együttműködése révén ki akarják használni a jobboldali blokk megerősödött helyzetét az Európai Parlamentben. E hangok egyesítésével olyan érdemi változásokat akarnak elérni, amelyeket az európai választók követelnek:
az EU túlzott beavatkozásának csökkentése, a nemzeti érdekek védelme és olyan politikák támogatása, amelyek a nép akaratát tükrözik, nem pedig a Brüsszelben lévő megválasztott bürokratákét.
A politikus szerint Európában a béke csak diplomáciai megoldások előmozdításával és az Ukrajnában zajló konfliktus eszkalációjának elkerülésével érhető el.
Orbán Viktor békemissziója a konfrontáció helyett a tárgyalást hangsúlyozza, és megkérdőjelezi azt az uralkodó nézetet, hogy a feltétel nélküli katonai támogatás megoldja a konfliktust
– hangsúlyozta, majd hozzátette:
Megközelítése a helyzet reális értékelését szorgalmazza, olyan megoldásokat támogatva, amelyek figyelembe veszik a hosszú távú stabilitást és elkerülik Európa további megosztottságát.
Borítókép: Anders Vistisen, a Patrióták Európáért képviselőcsoport elnökségi tagja (Fotó: Anders Vistisen)