Az AfD vezetője élesen reagált a párttal kapcsolatban lévő német rendőrök elbocsátására

Az AfD-vel kapcsolatot tartó német szövetségi rendőröket elbocsátással fenyegetik, ami a párt társelnöke és kancellárjelöltje szerint nemcsak megfélemlítő és kirekesztő, de jogellenes is.

Forrás: Junge Freiheit2025. 01. 17. 7:50
A 2025. február 23-án esedékes általános választások előtt az AfD küldöttei megerősítették pártjuk társelnökének, Alice Weidelnek a kancellárjelöltségét
A 2025. február 23-án esedékes általános választások előtt az AfD küldöttei megerősítették pártjuk társelnökének, Alice Weidelnek a kancellárjelöltségét Fotó: Jens Schlueter Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagy visszhangot keltett Nancy Faeser belügyminiszternek az AfD-hez tartozó vagy a pártban politikailag aktív rendőrök szolgálatból eltávolításáról szóló terve

Alice Weidel, az Alternatíva Németországért párt (AfD) társelnöke a politikai véleménynyilvánítás szabadsága és biztonsági hatóságaink függetlensége elleni támadásra figyelmeztet, amely sérti az alapvető jogokat, írta a Junge Freiheit.

„Nancy Faeser szövetségi belügyminiszter és Dieter Romann a szövetségi rendőr-főkapitányság elnökének tervei riasztók. Ez súlyos hivatali visszaélés a belügyminiszter és a beosztott szövetségi hatóság részéről” – fakadt ki a közleményében Alice Weidel.

Alice Weidel, a német Alternatíva Németországnak (AfD) párt társelnöke és kancellárjelöltje
Alice Weidel, a német Alternatíva Németországnak (AfD) párt társelnöke és kancellárjelöltje. Fotó: AFP/Jens Schlueter

Mint jelezte: ilyen politikai indíttatású tisztogatások, mint amilyeneket nyilvánvalóan itt terveznek, csak a diktatúrákban láthatók. Az AfD politikusa az ilyen intézkedéseket komoly fenyegetésnek minősítette a demokráciára és a jogállamiságra.

 

Világos jogi követelmények

Weidel szerint egy működő alkotmányos államban a rendőröknek nem kell tartaniuk semmiféle következménytől csak azért, mert az AfD tagjai vagy politikailag aktívak, ez a megközelítés nemcsak jogellenes, hanem erkölcsileg is elítélendő, hiszen megfélemlítő és kirekesztő.

Az AfD politikusa világossá tette, hogy erre Németországban egyértelmű jogi szabályok vonatkoznak: csak az alkotmányhoz való lojalitás megsértése minősül hatósági vétségnek, amely fegyelmi joggal büntethető. Minden más önkényes politikai cselekedet, amelyet határozottan elutasítanak.

Weidel különösen keményen bírálta az állami intézményekkel a politikai hatalom eszközeként való visszaélést: – Minden jogi eszközt be fogunk vetni, hogy megvédjük magunkat ezzel az alkotmányellenes kísérlettel szemben, amely a szövetségi rendőrség és más állami intézmények megtisztítására irányul a politikailag nemkívánatos munkavállalóktól.

 

Borítókép: A 2025. február 23-án esedékes általános választások előtt az AfD küldöttei megerősítették pártjuk társelnökének, Alice Weidelnek a kancellárjelöltségét (Fotó: AFP/Jens Schlueter)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.