Az orosz külügy csattanós választ küldött Macronnak

Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője élesen bírálta Emmanuel Macron francia elnököt, miután az Elon Muskot és közösségi platformját, az X-et azzal vádolta, hogy beavatkozik a választásokba. Zaharova szerint Macron és Franciaország kettős mércével ítéli meg a közösségi médiát, és emlékeztetett arra, hogy a Twitter korábban a nyugati érdekek mentén avatkozott be különböző országok belügyeibe.

2025. 01. 06. 19:37
Emmanuel Macron francia elnök.
Emmanuel Macron francia elnök. Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az orosz külügyminisztérium szóvivője, Marija Zaharova élesen reagált Emmanuel Macron francia elnök kijelentéseire, amelyekben Elon Muskot és az X közösségi hálózatot a választásokba való beavatkozással vádolta, többek között Németország esetében. Macron egy interjúban úgy fogalmazott: 

Ki gondolta volna tíz évvel ezelőtt, hogy egy globális közösségi hálózat tulajdonosa támogatni fogja az új reakciós internacionálét, és közvetlenül beavatkozik a választásokba?

Zaharova a Telegram-csatornáján válaszolt Macron kijelentéseire, kiemelve, hogy Franciaország korábban nemhogy nem ítélte el a közösségi média ilyen jellegű szerepét, hanem aktívan támogatta azt. 

Amikor ez a platform még Twitter néven működött, nemcsak hogy beavatkozott választásokba, de aktívan elősegítette az úgynevezett »színes forradalmakat« és az arab tavaszt, amelyek számos országban vezettek hatalomváltáshoz

– írta Zaharova.

A szóvivő emlékeztetett arra, hogy Franciaország akkor sem mutatott aggodalmat, amikor ezek az események menekültek százezreinek migrációját, valamint az extremizmus és terrorizmus erősödését eredményezték Európában, beleértve Franciaországot is. 

Sőt, Zaharova szerint Párizs az efféle folyamatokat „minden erejével támogatta és szította”.

Zaharova hangsúlyozta, hogy az Egyiptomban és Tunéziában lezajlott eseményeket a mai napig „Twitter-forradalmakként” emlegetik, és felhívta a figyelmet arra, hogy a közösségi média platformjai, köztük Mark Zuckerberg cégei is aktív szerepet játszottak a geopolitikai folyamatok alakításában.

A szóvivő szerint Párizst korábban az sem zavarta, hogy a Twitter nyíltan támogatta a ruszofóbiát, az orosz kultúra „eltörlésére” irányuló felhívásokat, és olyan tartalmakat tett közzé, amelyek erőszakot szítottak orosz állampolgárok ellen.

Zaharova élesen bírálta a nyugati országok által hirdetett „szabályalapú világrendet”, amely szerinte valójában kettős mércéket és átláthatatlan működési mechanizmusokat takar. 

Most, hogy a platform neve X-re változott, és megváltozott a politikai irányvonal, hirtelen mindenki aggódni kezdett? Furcsa, hogy Macron nem szeret azok szerint a szabályok szerint élni, amelyeket ő maga hirdetett hosszú éveken keresztül

– írta Zaharova. A külügyi szóvivő kritikája nemcsak Macronnak szólt, hanem egy tágabb nyugati politikai és kulturális képmutatásra is rámutatott, amely szerinte veszélyezteti az egyenlőséget és igazságosságot a globális színtéren. A szóvivő nemrég Annalena Baerbock német külügyminiszterhez intézett éles kritikát a szíriai orosz támaszpontok kapcsán.

Borítókép: Emmanuel Macron francia elnök (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.