Putyin ideológusa: Trump arra készül, hogy feloszlassa a világkormányt

Donald Trump ideológiája meg fogja változtatni az Egyesült Államokat és az egész világot, írta tanulmányában Alekszandr Dugin orosz jobboldali politikai ideológus. Lapunk tegnap ebből közölt részleteket, ma Dugin Trumpra vonatkozó migrációs, illiberális és geopolitikai nézeteit vesszük górcső alá.

2025. 01. 16. 11:36
Donald Trump megválasztott amerikai elnök beszédet tart a republikánusok képviselőházi konferenciáján a Capitol Hill-i Hyatt Regency épületében 2024. november 13-án Washingtonban
Donald Trump megválasztott amerikai elnök beszédet tart a republikánusok képviselőházi konferenciáján a Capitol Hill-i Hyatt Regency épületében 2024. november 13-án Washingtonban Fotó: Allison Robbert-Pool Forrás: Getty Images/AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A trumpizmus mint a woke elleni küzdelem

A liberálisok „progresszív” és tradícióellenes értékei helyett a trumpizmus a hagyományos értékek felé fordul. Így egy ún. woke-ellenes ideológiát építenek fel, írja Dugin.

Alekszandr Dugin orosz ideológus 2022. augusztus 23-án részt vesz lánya, Daria Dugina búcsúztatásán Moszkvában, aki egy autóbomba robbanásban vesztette életét 2022. augusztus 23-án
Alekszandr Dugin orosz ideológus 2022. augusztus 23-án részt vesz lánya, Daria Dugina búcsúztatásán Moszkvában, aki egy autóbomba-robbanásban vesztette életét 2022. augusztus 23-án (Fotó: AFP/Kirill Kudryavtsev)

A genderelmélet helyett csak két természetes nemet hirdetnek. A transznemű embereket és az LMBT-közösséget inkább marginalizált perverziónak tekintik, mint társadalmi normáknak. 

Trumpizmus kontra migráció

„A trumpizmus szigorú migrációs korlátozásokat és az illegális migránsok teljes betiltását követeli a kitoloncolással. Trump egységes nemzeti identitást követel: feltételezik, hogy mindazok, akik más civilizációkból és kultúrákból érkeznek a nyugati társadalmakba, kötelesek elfogadni ez utóbbiak hagyományos értékeit, és nem szabad őket magukra hagyni, amihez a liberális multikulturalizmus ragaszkodik” – olvasható a szerzői írásban az orosz RIA Novosztyin.

A trumpizmus különösen kemény az illegális bevándorlókkal és a Latin-Amerikából érkező migránsok beáramlásával szemben, amelyek egyértelműen megváltoztatják az etnikai egyensúlyt egész államokban, ahol a latinok kerülnek többségbe. Ráadásul aggodalmukat az iszlám közösségek is fokozzák, amelyek szintén folyamatosan növekednek, és kategorikusan nem fogadják el a nyugati attitűdöket és normákat, mutat rá az orosz ideológus.

„Az afroamerikaiak nem okoznak gondot, de amikor elkezdenek egyesülni olyan agresszív politikai közösségekben, mint a BLM (Black Lives Matter), és a bűnözőket és a kábítószer-függőket hősökké alakítják (mint George Floyd esetében), a trumpisták keményen és határozottan reagálnak.”

Nyilvánvalóan hamarosan felülvizsgálják Floyd történetét és „szentté avatását” is, fogalmazott Dugin.

Trump kontra balliberális cenzúra

A trumpisták egységesen ellenzik a baloldali-liberális cenzúrát. A politikai korrektség és a szélsőségek elleni küzdelem leple alatt a liberálisok átfogó rendszert építettek ki a közvélemény manipulálására, hatékonyan felszámolva a szólásszabadságot mind a mainstream médiában, mind az általuk irányított közösségi hálózatokban. 

Aki csak egy kicsit is tiltakozott a baloldali-liberális napirenddel szemben vagy eltért attól, azt azonnal szélsőjobboldalinak, rasszistának, fasisztának és nácinak titulálták, kirekesztésnek és jogi zaklatásnak volt kitéve.

– írja az orosz ideológus.

Donald Trump megválasztott amerikai elnök 2024. november 13-án megérkezik a marylandi Andrews Joint Base-re
Donald Trump megválasztott amerikai elnök 2024. november 13-án megérkezik a marylandi Andrews Joint Base-re (Fotó:  Getty Images/AFP/Andrew Harnik)

„A liberális elit nyíltan a társadalom gyengeelméjű és lelkiismeretlen elemeinek tekintette a hétköznapi polgárokat, és a demokráciát nem többségi uralomként, hanem kisebbségi uralomként” – határozta meg újra. Kiemelte:

Mindent, ami nem esett egybe a baloldali liberális napirenddel, álhíreknek, putyini propagandának, összeesküvés-elméleteknek és veszélyes, büntetőintézkedéseket igénylő szélsőséges nézeteknek nevezték. Így az elfogadható zónája erősen leszűkült, és mindent, ami eltér az ultrabaloldali liberalizmus dogmájától, elfogadhatatlannak, üldözöttnek és blokkoltnak minősítették.

A trumpizmus szerinte mindezt radikálisan elutasítja, és követeli a szólásszabadság visszaállítását, amelyet az elmúlt évtizedekben fokozatosan teljesen felszámoltak.

A posztmodern korról elmélkedve Dugin szerint bizonyos szempontból Trump csapatának egyik kapitánya Elon Musk is posztmodern, aki a hagyományos értékeket és a jobboldali politikát ötvözi a jövőbe vetett futurisztikus szemlélettel és a technológia fejlődésének hangsúlyozásával. Peter Thiel, a Szilícium-völgy egyik legnagyobb üzletembere is hasonlóan gondolkodik.

Donald Trump megválasztott amerikai elnök, Kid Rock énekes és a Tesla, valamint Elon Musk, a SpaceX vezérigazgatója
Donald Trump megválasztott amerikai elnök, Kid Rock énekes és Elon Musk, a SpaceX vezérigazgatója  (Fotó: AFP/Kena Betancur)

A Soros György és hálózata elleni küzdelem gyökere

A baloldali liberálisok szemszögéből az emberiség politikatörténete az elmúlt évszázadokban a klasszikus liberalizmustól a baloldali, sőt szélsőbalos szélsőséges változatok felé mozdult el. Ez a folyamat a huszadik század liberális ideológiájának három ikonikus alakjának példáján keresztül követhető nyomon, írta Dugin.

„Friedrich von Hayek, a neoliberalizmus megalapítója úgy vélte, hogy el kell utasítanunk minden olyan ideológiát, amely előírja, hogy az embernek mit kell gondolnia és csinálnia. Ez még a régi klasszikus liberalizmus volt, amely a teljes egyéni szabadságot és a korlátlan piacot ünnepelte.

Tanítványa, Karl Popper kritizálta a fasizmus és a kommunizmus totalitárius ideológiáit, átültetve azt Platónra és Hegelre is. Popper totalitárius jegyei már jól kivehetők. A liberálisokat és a liberalizmus híveit nyitott társadalomnak, a másként gondolkodókat pedig a nyílt társadalom ellenségeinek nevezi, sőt szándékosan véget akar vetni nekik – még mielőtt károsítanák a nyitott társadalmat vagy lelassíthatnák annak fejlődését” – fejti ki.

Soros György, magyar származású amerikai befektető beszédet mondott a Világgazdasági Fórum (WEF) éves davosi találkozóján 2022. május 24-én
Soros György magyar származású amerikai befektető beszédet mondott a Világgazdasági Fórum (WEF) éves davosi találkozóján 2022. május 24-én (Fotó: AFP/Fabrice Coffrini)

Majd így folytatja: „Popper tanítványa, Soros György újabb lépést tett ebbe az irányba, és minden illiberális rezsim megdöntésére, a legradikálisabb – gyakran terrorista – mozgalmak támogatására szólít fel, amelyek szembeszállnak ezekkel a rezsimekkel, és könyörtelenül büntetik, kriminalizálják és felszámolják az úgynevezett nyílt társadalom ellenfeleit.”

Soros György Trumpot, Putyint, Modit, Hszi Csin-pinget és Orbán Viktort is személyes ellenségének nyilvánította, és aktívan harcol ellenük, hangsúlyozza Alekszandr Dugin. Hozzátette:

Ő lett a színes forradalmak szervezője Kelet-Európában, a posztszovjet térben, az iszlám világban, sőt Délkelet-Ázsiában és Afrikában is. Teljes mértékben támogatta a brutális intézkedéseket a személyes szabadságjogok korlátozására a világjárvány idején, népszerűsítette a kényszerű univerzális védőoltást.

A trumpizmus ennek a Hayek–Popper–Soros sorozatnak a visszafordítását javasolja.

A trumpizmus geopolitikája

Trump a hangsúlyt a globális perspektíváról az Amerika-központúságra és az amerikai expanzionizmusra helyezi át, fogalmaz Dugin.

Trump kijelentései Kanada 51. államként való annektálásáról, Grönland megvásárlásáról, a Panama-csatorna átvételéről és a Mexikói-öböl Amerikai-öbölre való átnevezéséről a legvilágosabb példák erre. Ezek mind egyértelmű jelei a nemzetközi kapcsolatokban támadó realizmusnak, és ráadásul a Monroe-doktrínához való visszatérésnek a Woodrow Wilson-doktrína évszázados uralma után.

„A 19. századi Monroe-doktrína az Egyesült Államok külpolitikájának prioritásaként az észak-amerikai kontinens és részben a dél-amerikai kontinens feletti ellenőrzés megteremtését nyilvánította ki, hogy gyengítse és teljesen megszüntesse az óvilág európai hatalmainak befolyását az Újvilágra.”

Donald Trump amerikai elnök (L) Justin Trudeau kanadai miniszterelnökkel tárgyal
Donald Trump amerikai elnök (B) Justin Trudeau kanadai miniszterelnökkel tárgyal (Fotó: AFP/Nicholas Kamm)

„Az első világháború után létrejött Wilson-doktrína az amerikai globalisták iránytűjévé vált, mivel a hangsúlyt áthelyezte az Egyesült Államokról mint nemzetállamról a liberális demokrácia normáit és struktúráit az egész emberiségre kiterjeszteni szándékozó államra. Az elmúlt évtizedekben is ez a szemlélet dominált. Ebben az esetben mindegy volt, kié Kanada, Grönland vagy a Panama-csatorna: végül is a globalista elit által irányított liberális demokratikus rezsimek uralkodtak mindenhol.

Manapság azonban Trump drámaian megváltoztatja a fókuszát. Most ismét az Egyesült Államok, mint állam számít, és azt követeli Kanadától, Dániától és Panamától, hogy ne a világkormánynak (amelyet Trump valójában feloszlat) hanem Washingtonnak és magának Trumpnak hódoljanak be.

– összegezte Alekszandr Dugin.

Borítókép: Donald Trump megválasztott amerikai elnök beszédet tart a republikánusok képviselőházi konferenciáján a Capitol Hill-i Hyatt Regency épületében 2024. november 13-án Washingtonban (Fotó: AFP/Allison Robbert-Pool)
 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.