Ezt próbálja eltitkolni a brüsszeli nagykoalíció!

„Szerte a világon létrehoztak egy liberális pénzelési gépezetet, amely a demokrata adminisztráció politikáját volt hivatott érvényesíteni egy rakás szakterületen. Bevándorlásban, háborúpárti politikában, vagy a genderőrület terén” – Dömötör Csaba, a Fidesz EP-képviselője szerint ez a lényege a USAID-botránynak, amelyben „elképesztő összegekről van szó”. Dömötör Csaba erről is beszélt a Pesti Srácok podcastjében.

Forrás: Pesti Srácok2025. 02. 21. 21:02
Dömötör Csaba, a Fidesz EP-képviselõje felszólal az Európai Parlament plenáris ülésén Strasbourgban 2024. december 18-án. (Fotó:MTI/Bodnár Boglárka) Fotó: Bodnár Boglárka
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fidesz európai parlamenti képviselője Brüsszelben is megkezdte a leleplezést: habár a Weber-nagykoalíció döntése miatt a teljes Patrióták Európáért frakció mindössze kettő darab (!) támogatási szerződés megtekintésére jogosult, ő magánemberként adatigénylések sorozatát indította el. Úgy látja: csak a jéghegy csúcsa a magyar kormánnyal évek óta gyűlölködő Frans Timmermans lelepleződése, akik eurómilliókat tolt titokban álcivil szervezeteknek, hogy azok a brüsszeliták érdekeiért tüntessenek és nemzeti kormányokat próbáljanak megbuktatni. Dömötör Csaba a Tisza Párt jelentette kihívásról is beszélt. „Magyarországon az elmúlt évszázadokban sosem volt többsége azoknak, akik külföldi elvárásoknak feleltették meg a politikájukat és ezúttal sem lesz” – jelentette ki a politikus a Pesti Srácok podcastjében. 

„A USAID révén csak a Politico nevű brüsszeli szócsőre 34 millió dollárt költöttek, ami elképesztő összeg. Cserében még a születésnapjukon is felköszöntötte a lap a brüsszeli vezetőket” – emelte ki Dömötör Csaba, hozzátéve: „Nagyon tanulságos fejleménye a nagy lelepleződésnek. hogy a világ számos pontján az érintett aktivista csoportok, hogyha nem kapják meg azonnal az óriási támogatásokat az amerikai kormánytól, akkor hirtelen működési nehézségek lépnek föl, sorra függesztik fel működésüket. Ez annak a bizonyítéka, hogy közvetlen politikai finanszírozás nélkül ezek a szervezetek nem életképesek”.

Brüsszelben azt sem tudják, mi az az üvegzseb

Dömötör Csaba Huth Gergely kérdéseire rávilágított: miközben a brüsszeli elit a magyar kormányt állandóan korrupcióval és átláthatatlansággal vádolja, ők semmilyen korrupciós botrányt nem engednek napirendre venni az Európai Parlamentben, így a Timmermans- vagy a USAID-ügyeket sem látják vitára érdemesnek.

Elképesztő, de a Weber-féle nagykoalíció azt is elérte, hogy a megkötött szerződések se legyenek nyilvánosak. A bizottsági helyek száma szerint lehet betekinteni szerződésekbe, így a Patrióták Európáért frakció a döntésük értelmében mindössze kettő darab szerződésbe nézhet bele. A magyar minisztériumoknak hétről hétre minden szerződésüket nyilvánossá kell tenniük, azok alapján indulnak viták a költésekről. Mit szólna hozzá Hadházy Ákos, ha csak annyi szerződésbe nézhetne bele, ahányan ő maga van, tehát egybe?

– tette fel a kérdést, hozzátéve, hogy ezt nem hagyja annyiban, ezért európai állampolgárként folyamatosan adatigényléseket küld az unió szerveinek. Meghökkentő és aligha véletlen, de az Európai Bizottság adatigénylő felületét még jó informatikai felkészültséggel is szinte lehetetlen használni.

Dömötör Csaba már 15 éve foglalkozik a külföldi beavatkozási kísérletek leleplezésével, ezért a Tisza Párt körül kirajzolódó összefonódások sem hökkentették meg, igaz a nyomásgyakorlás mértéke egyre nő:

Láttunk azért már karón varjút, láttunk beavatkozási kísérleteket! Ez a tendencia a 2026-os választáshoz készülődve nem csökkeni, hanem még erősödni is fog. 2022-ben még hatalmas botrány kerekedett abból, hogy az akkori ellenzék 4,5 milliárd forintnak megfelelő összeget kapott kintről. Ehhez képest már most nagyságrendekkel több pénzről beszélünk és Brüsszel Washingtonnal ellentétben nem áll le, hanem még fokozzák a nyomást. Úgyhogy nagyon keményen bele kell állnunk ebbe a csatába, és el kell mondanunk 2026-ig minden létező csatornán, hogy ez nem egy szokásos belpolitikai téttel rendelkező választás, hanem a gazdasági és politikai önállóságunkról van szó. Ez nem egy elvont vita, ennek az árát végső soron a magyar családoknak kell megfizetniük, hogyha rossz útra kerül az ország.

„Eddig sem volt többségük, ezután sem lesz”

Dömötör Csaba a Tisza Párt nagyon furcsa kongresszusát, ahol Magyar Péter hazaszeretetről szónokolt, miközben idegen érdekek ügynökei álltak fel a színpadára, így minősítette:

Belehallgattam a beszédbe, de nem hallgattam végig, mert engem zavar ez a tónus. Ugyanaz a hangnem, ahogyan őt korábban a feleségéről hallottam beszélni.

„Valamennyire ismertem őt korábban, arra emlékszem a futó találkozásaimból, hogy elképesztő stílusban beszélt a feleségéről, egyfajta előfutáraként annak, ami később a lehallgatásokban megtörtént. Tehát nem tartozom azok közé, akik végighallgatják a beszédeit. Úgy vagyok vele, hogy csak az számít, amit tesz. Az pedig teljesen ellentettje a hallottaknak. Persze a saját életútja is folyamatos cáfolata annak, amit állít magáról” – fogalmazott. 

Huth Gergely kérdésére, hogy van-e válasza, receptje a Fidesznek minderre, így felelt a politikus:

Mindig volt és most is lesz. Nemcsak azért, mert bele fogjuk tenni a munkát, hanem azon meggyőződés okán is, hogy Magyarországon az elmúlt évszázadokban sosem volt és ezután sem lehet többsége azoknak, akik külföldi elvárásoknak feleltetik meg a politikájukat. Eddig sem volt többségük, és ezután sem lesz szerintem.

Borítókép: Dömötör Csaba (Fotó: MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.