Az európai palesztinbarát tüntetések valójában Európa-ellenes felvonulások

Eldad Beck izraeli–osztrák újságíró egy Európába beszivárgó, importált erőszakos ideológiára figyelmeztet. Az újságíró szerint Európa importálta az intifádát, a palesztinbarát tüntetések pedig Európa-ellenes felvonulások. Szerinte az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump sokkal reálisabb, mint az európai politikusok.

Forrás: V4NA2025. 04. 21. 22:01
Fotó: UMIT DONMEZ Forrás: ANADOLU
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az európai utcákon zajló palesztinbarát tüntetések nem csupán szolidaritási demonstrációk, hanem ideológiai hadüzenet a nyugati társadalomnak – hangsúlyozta Eldad Beck, aki a politikai iszlám európai hatásaira figyelmeztetett.

Ezek az emberek elhozzák az intifádát Európába

– mondta, ami nem csupán erőszakot jelent, hanem egy hosszú távú politikai programot: „Meg akarják határozni, hogy milyen legyen Anglia, Franciaország, Németország vagy Svédország a jövőben”.

Beck számára egyértelmű, hogy ezek a tüntetések, palesztinok mellett kiálló demonstrációk már nem Izraelről szólnak, hanem Európa saját jövőjéről. Az újságíró szerint ezt egyre több polgár ismeri fel, köztük sok korábbi baloldali szavazó, akik most a hazafias pártokat támogatják. Ausztriában például az FPÖ sok korábbi SPÖ-szavazót nyert meg a migrációs válság és a vallási szélsőségekkel szembeni növekvő nyugtalanság hatására.

Nem azt mondom, hogy az iszlám a probléma, de vannak misszionárius áramlatok, amelyek be akarnak szivárogni Európába és Amerikába

– hangsúlyozta, és az exxpress.at -nek adott interjúban egyértelművé tette azt is, hogy kritikája a politikai ideológiák ellen irányul, nem pedig a vallás ellen.

Trump időben figyelmeztette Európát

Trump „realistább, mint sok európai politikus” – hangsúlyozta Beck, kiemelve, hogy az Egyesült Államok elnöke időben figyelmeztetett Európa biztonságpolitikai gyengeségére, ami azóta nyilvánvalóvá vált. Beck úgy véli, hogy Trump javaslata, miszerint a gázai lakosság egy részét a gazdag arab államokba, például Katarba integrálnák, észszerű.

Ezek az emberek kulturálisan az arab világba tartoznak, nem pedig Európába

– mondta, hozzátéve: az, hogy Donald Trump sok izraeli körében rendkívül népszerű, elsősorban az első hivatali idejének köszönhető.

Az amerikai elnök nemcsak Jeruzsálemet ismerte el hivatalosan Izrael fővárosának, és oda költöztette az amerikai nagykövetséget, hanem a Golán-fennsíkot is izraeli területként erősítette meg. Az Ábrahám-egyezménnyel elősegítette az arab államokkal – az Egyesült Arab Emírségekkel és Bahreinnel – kötött történelmi békeszerződéseket is, ami olyan külpolitikai áttörés volt, amelyet Izraelben ma is nagyra értékelnek.

Beck élesen bírálta Európa közel-keleti politikáját is, különösen a kétállami megoldást. Az újságíró szerint ez már rég megbukott. Izrael 2005-ös teljes kivonulása után Gáza békés mintaprojekt lehetett volna. Ehelyett ma az iszlamista erőszak központja. Eldad Beck szerint felelősség ezért nem Izraelt, hanem egyértelműen a palesztin csoportokat terheli.

Borítókép: Paleszinpárti tüntetés Párizsban (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.