Egy belső dokumentum feltárja, hogyan tartja egységben Európa jelenlegi legerősebb pártja a képviselőket. Manfred Weber és az Európai Néppárt szinte zsarolja a szövetségeseit. A lojalitás a politikai családhoz jutalmazással és befolyással jár. A kulcs pedig a fegyelem. Erről ír a brüsszeli Politico hírportál.

A Magyar Péter pártját is a soraiban tudó EPP állítólag figyelmeztetette a 188 képviselőjét, hogy megbüntetik őket, ha nem a megfelelő álláspontot képviselik. A szankciók között a felszólalási idő korlátozása és a szerepük csökkentése is elképzelhető, írja egy a Politico által megszerzett belső dokumentum. Bizonyos esetekben a képviselőket feketelistára teszik a felszólalási időkeretből, ha előre nem jelentik be, hogy nem jelennek meg.
Az EPP-frakció csak akkor marad a legerősebb és legbefolyásosabb politikai frakció az Európai Parlamentben, ha a frakció és a frakciós vonal iránti hűség megmarad
– áll a dokumentumban.
A Néppártot vezető Manfred Weber Ukrajna tekintetében sem hajlandó elfogadni az ellenvéleményt. A háborúpárti politikus korábban kijelentette, hogy aki ennek a pártcsaládnak a tagja akar lenni, annak le kell tennie a hűségesküt Ukrajna mellett.
Valójában ez azt jelenti, hogy azok tartozhatnak a Néppárthoz, akik elkötelezettek Ukrajna mellett.
A lojalitás tehát befolyást hoz magával. Az EPP-frakció vezetése szorosan szemmel tartja a képviselőket, és megjutalmazza azokat, akik követik a pártálláspontot, azzal, hogy befolyásos tárgyalási pozíciókat kapnak jogalkotási ügyekben.
Azokat pedig, akik nem állnak be a sorba, nem nevezik ki kulcspozíciókba egy meg nem határozott időre – jelzi a dokumentum.
„Azok a képviselők, akik szerepelnek a felszólalók listáján, és nem tájékoztatnak előre a távolmaradásukról a plenáris ülésen, a következő hat hónapban már nem kapnak elsőbbséget a felszólalási időre” – áll a dokumentumban, amelyben megfenyegetik a képviselőket, ha ez ismétlődően előfordul, az úgynevezett feketelistára kerülést jelent, írja a Politico.
A fegyelem biztosítása érdekében a Néppárt ellenőrzi a törvényhozók szavazását is. A dokumentumban minden tagról és nemzeti delegációról „hónaponként, negyedévenként vagy félévenként” készítenek táblázatokat és diagramokat. Az EP-képviselők évente kétszer kapnak egy „személyes és bizalmas levelet”, amelyben leírják részvételi és szavazási arányukat, amelyet összevethetnek a képviselőcsoport átlagával.
Az adatokat továbbítják a csoport elnökségének, a nemzeti delegációk vezetőinek és az egyes bizottságok koordinátorainak. Ezt használják „a jelentések kiosztásánál” a bizottságban és a plenáris ülés felszólalók listájának összeállításakor.
Az EPP vezetése minden plenáris ülést követően belső értékelést készít, hogy nemzetiség szerint lebontsa azon törvényhozók számát, akik nem követték a párt irányelveit.
Brüsszel háborút akar
Mint arról korábban lapunk is beszámolt, Brüsszel egyértelműen háborúba vinné Európát. Ezt a célt szolgálhatja a kommunikációja is az Európai Unió vezetésének. Az Európai Bizottság ugyanis videót készített, amelyben arra hívja fel a figyelmet, hogy 72 órára elegendő túlélőcsomagot állítsanak össze az emberek.
Amíg az óceán túlpartján Donald Trump amerikai elnök és az új washingtoni adminisztráció eltökélt, hogy lezárja az orosz–ukrán háborút, Brüsszel nem áll le. Brüsszel a béke helyett a háború folytatását választotta, s ennek érdekében a háborús pszichózist is fenntartja.
800 milliárd eurót akar Ursula von der Leyen és az EU fegyverekre költeni.
„Az újrafegyverkezés korszakát éljük – jelentette ki az uniós bizottság elnöke.
Európa kész jelentős mértékben növelni védelmi kiadásait, egyrészt a rövid távú reagálás keretében Ukrajna támogatására, másrészt azért, hogy hosszú távon nagyobb felelősséget vállaljon saját biztonságáért
– tette hozzá.
A felfegyverzett Európa közel 800 milliárd eurónyi védelmi kiadást tud mozgósítani biztonsága és ellenálló képessége szavatolására, miközben továbbra is szorosan együttműködik a NATO-val – tette hozzá a háborúpárti vezető.
Azt pedig, hogy az európai embereknek sokba fog kerülni a fegyverkezés, még a háborúpárti brüsszeli vezetők is kénytelenek elismerni. Manfred Weber, Magyar Péter főnöke az X-en közzétett bejegyzésében úgy fogalmazott:
Legyünk őszinték: a biztonsági beruházások nagyon sokba fognak kerülni.
Borítókép: Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke, Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke és Antonio Costa, az Európai Tanács elnöke (Fotó: AFP)