A vasárnap közzétett kutatás, amelyet az Unison több mint 600 mentődolgozó bevonásával készített, komor képet fest a brit egészségügy országos helyzetéről. A válaszadók kétharmada úgy nyilatkozott, hogy a hosszú várakozás rontotta a páciensek állapotát, minden huszadik dolgozó pedig arról számolt be, hogy betege meghalt a kórházi osztályra történő átadás elhúzódása miatt, írja a The Independent.

Fotó: AFP
Az egészségügy rendszerei túl vannak terhelve
Minden hetedik mentődolgozó jelezte, hogy már előfordult, hogy 12 óránál is többet kellett várniuk a sürgősségi előtt, míg több mint felük legalább hatórás késedelmet tapasztalt. Christina McAnea, az Unison főtitkára kiemelte:
A mentők mindent meg akarnak tenni a betegeikért. Ez azt jelentené, hogy gyorsan elérik, azonnali ellátásban részesítik, majd a sürgősségi osztályra viszik őket további kezelésre. Ez azonban már nem a valóság.
Hozzátett, hogy a brit egészségügyi rendszerre nehezedő nyomás tarthatatlan, a mentőautók és kórházi folyosók ideiglenes kezelőhelyekké váltak. A szakszervezet azonnali intézkedéseket sürget, többek között a mentő-, kórházi és közösségi egészségügyi dolgozók létszámának növelését, könnyebben elérhető háziorvosi időpontokat, valamint a szociális ellátórendszer kapacitásának bővítését a helyi közösségekben. Azonban a Keir Starmer által vezetett baloldali kormány épp ellenkezőleg cselekszik, és brutális megszorításokat vezetett be.
Borítókép: Londoni mentő (Fotó: AFP)