Az Európai Parlament (EP) plenáris ülésének az Európai Tanács március 20-i ülése eredményeiről tartott vitáját követően Gál Kinga magyar újságíróknak nyilatkozva azt mondta, „mintha Európa nem ugyanabban a realitásban élne”, mint a választópolgárok: az uniós vezetők szerint mindenki más hibás azért, ami ma Európában van – írja az MTI.

Úgy az EP frakcióvezetői, mint az Európai Bizottság elnöke a vita során ugyanazt a következtetést vonták le, mintha mindezért nem az eddigi elhibázott bizottsági politika lenne a felelős – hívta fel a figyelmet.
Gál Kinga emlékeztetett: – Az Európai Unió békeprojekt, amely azért jött létre, hogy békét és biztonságot szavatoljon a tagországok polgárainak. Az Európai Bizottság legújabb javaslata, hogy az európai polgárok halmozzanak fel 72 órára elegendő vészhelyzeti tartalékot: háborús pánikkeltés. Veszélyes, mert félelmet kelt, ráadásul alaptalan és nincsen semmi értelme – hangoztatta.
– Az Európai Bizottság sorra olyan javaslatokat tesz, mintha háború lenne az Európai Unióban – hívta fel a figyelmet a politikus. Ezzel szemben – mint kijelentette – a három éve tartó pusztítás után Ukrajnában, most leginkább arra lenne szükség, hogy Európa támogassa az új amerikai adminisztráció tűzszünet és béke irányába tett diplomáciai erőfeszítéseit.
Itt lehetne Európa lehetősége arra, hogy véget vessen ennek a háborúnak. Itt van a lehetősége, hogy mielőbbi fegyverszünet létrejöttét sürgesse, hogy béketárgyalások kezdődjenek. Európának ott kellene ülnie a béketárgyalások asztalánál
– fogalmazott.
Ezzel szemben az Európai Bizottság olyan javaslatokkal áll elő, mint az európai védelem erősítését célzó úgynevezett fehér könyv, amely úgy ösztönöz védelmi beruházásokat, hogy azok még több fegyver Ukrajnába juttatásához járuljanak hozzá.
Európa védelmi megerősítése fontos, de Európa védelmi képességeinek megerősítését nem lehet összekötni Ukrajna további felfegyverzésével
– jelentette ki.
– Az Európai Bizottság számos rossz döntést hozott az elmúlt időszakban – mondta. Ezek között Gál Kinga a migrációs paktumot említette, amely – szavai szerint – ma az európai polgárok legnagyobb biztonsági kihívását jelenti. – Illegális migránsok százezrei vannak Európában, ezzel kellene foglalkozni, és nem kozmetikázni, elkenni a valóságot – emelte ki.
Az Európai Parlamentben Orbán Viktor miniszterelnöktől féltik az európai demokráciát, noha az európai demokrácia sötét napja tegnap, Párizsban volt, amikor „teljesen alaptalan bírósági döntéssel” elvették a lehetőségét, hogy Marine Le Pen választásokon induljon.
Egy demokráciában a választásokon való indulást, illetve a választások eredményét nem bíróságon kell eldönteni. A Patrióták minden körülmények között kiáll Marine Le Pen mellett – tette hozzá nyilatkozatában a Fidesz politikusa.