III. Károly a béke fontosságát hangsúlyozta húsvéti üzenetében

A brit uralkodócsalád idén is megtartotta hagyományos húsvétvasárnapi szertartását Windsorban. A III. Károly brit király által is meglátogatott istentisztelet az ünnep lelki üzeneteire, a vallási egységre és az emberi jóság fontosságára helyezte a hangsúlyt.

2025. 04. 20. 19:56
III. Károly brit király és Kamilla királyné
III. Károly brit király és Kamilla királyné Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

III. Károly brit király és Kamilla királyné a windsori kastély Szent György-kápolnájában vettek részt a húsvétvasárnapi ünnepi misén. A szertartáson több királyi családtag is jelen volt, köztük András herceg, Anna hercegnő a férjével, valamint Beatrix és Eugénia hercegnők a férjükkel. A walesi hercegi pár és gyermekeik ezúttal nem vettek részt az eseményen, ők az ünnepeket Norfolkban töltötték. Az istentisztelet után a királyi párt az összegyűlt tömeg „Boldog húsvétot!” kívánságokkal fogadta, Kamilla királyné pedig virágcsokrot kapott egy kislánytól.

III. Károly brit király és Kamilla királyné húsvéti szertartáson vett részt
III. Károly brit király és Kamilla királyné húsvéti szertartáson vett részt
Fotó: AFP

III. Károly brit király húsvéti üzenete a békéről szólt

A király az ünnep előtti napokban, a hagyományos nagycsütörtöki szertartáson is részt vett a durhami székesegyházban. Itt elhangzott húsvéti üzenetében hangsúlyozta az emberi természet kettősségét, kiemelve:

Az emberiség egyik rejtélye, hogy hogyan lehetünk képesek egyszerre nagy kegyetlenségre és nagy kedvességre.

III. Károly gondolatai a jelenlegi háborús és humanitárius válságokra is reflektáltak, kiemelve azoknak az embereknek a fontosságát, akik segítséget nyújtanak háborúkban és természeti katasztrófák idején.

Idén rendhagyó módon zajlott az egyházi üzenet közvetítése

Az anglikán egyház szokásos húsvéti üzenetét idén nem Canterbury érseke, Justin Welby adta át, mivel novemberben lemondott tisztségéről. Döntését az a botrány előzte meg, amelyben azzal vádolták, hogy nem jelentette a John Smyth nevű sorozatos gyermekbántalmazót. Utódját még nem nevezték ki.

A fő prédikációt így idén Stephen Cottrell, York érseke mondta el a yorki székesegyházban. 

Beszédében a béke fontosságát hangsúlyozta egy „zaklatott világban”, és felsorolta a legégetőbb konfliktuszónákat: Izrael és Gáza, Ukrajna, Mianmar, Szudán és a Kongói Demokratikus Köztársaság. Cottrell érsek egyúttal figyelmeztetett:

Az őrület jele, amikor a világ megosztja az embereket, éket ver a közösségek közé, gyűlöletet szít és a kapzsiságot táplálja.

A katolikus egyház angliai vezetője, Vincent Nichols bíboros is hasonló hangnemben beszélt a szombat esti húsvéti virrasztáson. Elmondta:

Imádkozunk a békéért. Különösen azokért, akikről a közelmúltban azt mondták, hogy elszabadul rájuk a pokol. Azt kívánom, hogy soha ne történjen meg ez!

Borítókép: III. Károly brit király és Kamilla királyné (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.