Nem kell kedvelni Netanjahu izraeli miniszterelnököt, és nem kell helyeselni az izraeli hadsereg minden egyes intézkedését a gázai háborúban – de az ott zajló szörnyűségek végső soron a Hamász terroristáinak Izrael elleni támadására adott reakció, amelyben több mint 1200 embert meggyilkoltak, több mint háromszázat túszul ejtettek, és a zsidó államot és annak minden lakóját súlyos trauma érte, kevesebb mint nyolcvan évvel a holokauszt után – kezdte véleménycikkét a Christian Hauenstein a Kronen Zeitung szombati számában.

(Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán)
A Hamász teljes mértékben tisztában volt azzal, hogy mit fog elszabadítani példátlan terrorcselekményével. Tudta, hogy ezzel palesztinok tízezreinek életét is kockáztatja. Sőt, ezt tudatosan figyelembe is vették. Az ördögi számítás az volt, hogy minden egyes megölt gyermek világméretű szimpátiát vált ki belőle, és lejáratja Izraelt és kormányát.
– fogalmazott, majd kiemelte:
A számítás bevált. A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) a pakisztáni származású Karim Khan főügyésszel (akinek a libanoni születésű Amal Clooney ügyvédnő volt a tanácsadója) letartóztatási parancsot adott ki Netanjahu ellen állítólagos háborús bűnök miatt.
A cikk felidézte: Az akkori amerikai elnök, Joe Biden felháborodottan reagált erre a kérésre. Donald Trump amerikai elnök ezután beutazási tilalmat rendelt el az ICC tagjaival szemben. A véleménycikk szerzője kiemelte:
Magyarország pedig mostanra kilépett az ICC-ből. A bíróság túlságosan politikai jellegű – mondta Orbán Viktor miniszterelnök. Igaza van!
Christian Hauenstein hozzátette:
Úgy tűnik, hogy az ICC egy Izrael-ellenes intézménnyé válik, akárcsak az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa.
„Netanjahu egy szintre került a terroristákkal”
A cikk kiemelte:
Azzal, hogy a Nemzetközi Büntetőbíróság három Hamász-vezető ellen is elfogatóparancsot adott ki (akiket azóta megöltek), nem lesz jobb a helyzet. A Hamász az EU-ban is hivatalosan terrorszervezetnek számít, amelynek vezetőit amúgy is le kellene tartóztatni. Döntésével az ICC a megtámadott állam kormányfőjét egy szintre helyezte a palesztin terroristákkal. Ez egy külön osztályba sorolható erkölcsi csőd.
Az osztrák szerző hangsúlyozza:
Olyan országok, mint Franciaország, a Cseh Köztársaság, Lengyelország, Olaszország és Németország szintén jelezték, hogy figyelmen kívül kívánják hagyni a letartóztatási parancsot. Németországban Izrael biztonsága állami doktrínának számít. Hasonlóképpen Ausztriában is.