Itt a bizonyíték: Magyar Péter nem akar békét

Miközben a nyilvánosság előtt gyakran a béke fontosságáról beszél, az Európai Parlamentben mást mutatott Magyar Péter, ugyanis leszavazta azokat a módosító javaslatokat, amelyek diplomáciai megoldásra, tűzszünetre és fegyvernyugalomra szólítottak fel az ukrajnai háborúban. Magyar Péter nem támogatta a háború deeszkalációját célzó felvetéseket.

2025. 07. 09. 22:06
Manfred Weber, az Európai Néppárt vezetője és Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Tisza Párt nem vett részt az Ukrajnáról szóló legutóbbi európai parlamenti határozat végszavazásán, ugyanakkor Magyar Péter öt módosító javaslatnál egyedül voksolt a pártból és mindegyik esetben a módosítás ellen szavazott. Két különösen fontos kiegészítés kifejezetten a háborús feszültségek enyhítésére, a béketárgyalások újraindítására, valamint a katonai eszkaláció elutasítására tett volna javaslatot, azonban ezeket Magyar Péter elutasította.

Magyar Péter a békepárti módosítások ellen szavazott
Magyar Péter a békepárti módosítások ellen szavazott
Fotó: AFP

Magyar Péter a békepárti módosítások ellen szavazott

A 23b. bekezdéshez benyújtott módosító javaslat (Módosítás 14) súlyos aggodalmát fejezte ki az ukrajnai háború eszkalációja miatt, és kimondta: „Felszólítja az összes felet, hogy a további fegyverszállítások és a katonai eszkaláció helyett sürgősen kezelje prioritásként a dezeszkalációt, a tűzszünetet és a diplomáciai megoldásokat; hangsúlyozza, hogy a béke és a biztonság nem a konfrontációs politika, a fegyverkezés eszkalációja és a háború előmozdításával érhető el, hanem diplomácia, párbeszéd és a konfliktusok politikai megoldása révén, a kollektív biztonság, valamint az ENSZ Alapokmányában foglalt elvek és a nemzetközi jog tiszteletben tartása alapján; felhívja az EU-t, hogy végre nyisson tárgyalási csatornákat az ukrajnai konfliktus politikai megoldása, az európai kollektív biztonság és leszerelés szükségessége, valamint az ENSZ Alapokmányában és a Helsinki Záróokmányban foglalt elvek betartása érdekében”.

A javaslat felszólította az EU-t, hogy haladéktalanul nyisson tárgyalási csatornákat, és ne a fegyverszállításokat folytassa, hanem diplomáciai megoldást keressen a konfliktus rendezésére. Magyar Péter ezt a módosítást nem támogatta, hanem ellene szavazott.

A másik figyelemre méltó módosítás, a Ua jelű kiegészítés (Módosítás 6) világosan kijelentette:

mivel az igazságos és tartós béke csak diplomáciával, tűzszünettel és az ENSZ Alapokmányában foglalt elvek betartásával érhető el, nem pedig további militarizálással vagy határozatlan idejű háborúval.

Ez a bekezdés szintén a háborús logika elutasítását, és a békés megoldások előtérbe helyezését szorgalmazta, ám Magyar Péter ezt sem támogatta. 

Ismét nemmel szavazott.

A szavazási jegyzőkönyv szerint a Tisza Párt többi képviselője egyik módosítónál sem szavazott. Magyar Péter azonban mindkét esetben aktívan ellene voksolt a béketeremtést célzó javaslatoknak. 

Borítókép: Manfred Weber, az Európai Néppárt vezetője és Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője (Fotó: AFP)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.