Bóka János: Nagy változásokra nem számíthatunk az új Európai Bizottságtól!
Elkezdte a munkáját az új Európai Bizottság.
Tegnap Brüsszelbe látogatott a 16 éves Greta Thunberg, aki a klímaváltozás ellen hívó diákmegmozdulások szimbólumává vált. Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke fogadta a svéd diáklányt, aki – tiltakozva a légi közlekedés okozta környezetszennyezés ellen – vonattal érkezett Belgiumba.
Az elmúlt hetekben számos középiskolás diák vonult utcára Németországban, Belgiumban, Svájcban, Hollandiában és az Egyesült Királyságban is, azt követelve kormányuktól, hogy tegyen komolyabb lépéseket az éghajlatváltozás megakadályozásáért. Belgiumban szemétgyűjtést szerveztek és kukákat helyeztek az utcára, a hollandok pedig – az iskolapadot otthagyva – az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentését követelték. A holland fiatalok mellett kiállt 350 kutató és tudós is, nyílt levélben hangsúlyozva, hogy ideje szigorú intézkedéseket hozni az üvegházhatású gázok kibocsátásának gyors és drasztikus csökkentése érdekében.
Egyre többet lehet azonban hallani arról is, hogy a megmozdulások mögött külföldi befolyás lehet. Néhány napja az ukrán külügyminiszter, Pavlo Klimkin okozott komoly médiavisszhangot, amikor kijelentette, hogy Oroszország áll a tüntetések mögött. Kiemelte: Moszkva célja, hogy meggyengítse a demokratikus intézményeket Európában.
– Az oroszok egyszerűen meg vannak bolondulva, hogy több gázt adhassanak el Európában. A cél a klímaváltozás elleni mozgalmak átszervezése, hogy azt közvetítsék, a szénalapú energia rossz, de az orosz gáz megbízható – magyarázta. Klimkin szerint az oroszok álcivil szervezettel, az újságírók és a média megvásárlásával, valamint a politikába való beavatkozással küzdenek ezért a célért. Kiemelte, a délolasz Puglia tartományban is ez áll a tüntetések mögött, amelyek az Adria gázvezeték ellen szólnak, amely Görögországon keresztül szállítaná a gázt a félszigetre.
De nem csak az ukrán tárcavezető lebegtette meg az orosz szálat. Belgiumban a Flandria régió klímaügyi illetékese, Joke Schauvliege arról beszélt, a titkosszolgálatoktól információja van arról, hogy a diáktüntetéseket külföldi hatalom irányítja. Komoly botrány tört ki ennek kapcsán, a biztonsági szolgálat tagadta, a politikusnőnek ezért le kellett mondania. Angela Merkel német kancellár a müncheni biztonsági konferencián arról beszélt: külső hatalom állhat a német fiatalok tüntetései mögött, hozzátéve, hogy Oroszország hibrid háborút visel. – Nehéz elhinni, hogy ezek a gyerekek hirtelen a klímaváltozással kezdenek foglalkozni külső hatás nélkül – emelte ki.
Egyes elemzők szerint ugyanakkor pusztán annyi történik, hogy a nyugati vezetők nem tudják kezelni az állampolgári megmozdulásokat, így azokat igyekeznek a külső hatalmakkal összefüggésbe hozni. – Az európai és amerikai hatalmak igyekeznek Oroszországra terelni a figyelmet, ha felszínre kerülnek a komoly problémák. A fennálló intézményrendszer kudarca, hogy nem tud válaszolni ezekre az alapvető kérdésekre. Emellett érthető az adófizetők dühe, akik próbálnak küzdeni a napi megélhetésért – fogalmazott George Barda brit politikai elemző az RT orosz híroldalnak, példaként említve a francia sárgamellényes-tüntetéseket is.
Ausztráliában március 15-re szólított komoly demonstrációkra Greta Thunberg mozgalma. Rob Stokes oktatásügyi miniszter figyelmeztette a diákokat: ezek iskolai napok, amikor az iskolában a helyük. – Egyszerűen nem sztrájkolhat az, akinek nincs munkája – tette hozzá.
Elkezdte a munkáját az új Európai Bizottság.
A közel-keleti helyzet globális biztonsági kockázatot jelent.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf részt vett Szarajevóban, az EUFOR Althea-művelet fennállásának 20. évfordulójára rendezett ünnepségen, ahol a honvédelmi miniszter a térség aktuális kérdéseiről tárgyalt Zukan Helezzel, Bosznia-Hercegovina védelmi miniszterével.
A külügyminiszter a brüsszeli találkozón nemcsak katonai segítség elérését, de Ukrajna NATO-ba történő meghívását is sürgette.
Magyar Péter nem bírt magával, lökdöste Menczer Tamást - videó
Harmadfokon is bűnösnek mondhatják ki Varju Lászlót
Véget érhetett a házasság: 85 napja nem látták együtt Harry herceget és Meghan Markle-t
Donald Trump nagyon kemény üzenetet küldött a Hamásznak
Hozzuk ki a pezsgő zamatát – Ételek, amik fokozzák az élvezeteket!
A nap kérdése
Magyar Péter elért egy olyan ponthoz, hogy fel kellett neki mutatni egy erkölcsi stoptáblát + videó
Miért nem eszik meg a margarint a hangyák? Íme a válasz!
Gulácsi és Orbán számára is sokkoló lehet, amire az RB Leipzig vezetése készül
Részegen randalírozott, rendőröket hívtak Gyurcsány Ferenc riválisára
Gyűlnek a bizonyítékok a rejtélyesen eltűnt villanyszerelők ügyében
Szoboszlai Dominikék kisorsolt ellenfelénél őrjöngve fogadták a hírt + videó
Elkezdte a munkáját az új Európai Bizottság.
A közel-keleti helyzet globális biztonsági kockázatot jelent.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf részt vett Szarajevóban, az EUFOR Althea-művelet fennállásának 20. évfordulójára rendezett ünnepségen, ahol a honvédelmi miniszter a térség aktuális kérdéseiről tárgyalt Zukan Helezzel, Bosznia-Hercegovina védelmi miniszterével.
A külügyminiszter a brüsszeli találkozón nemcsak katonai segítség elérését, de Ukrajna NATO-ba történő meghívását is sürgette.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.