Klasszikus és kísérletező lesz a Pécsi Nemzeti Színház következő évada

Klasszikus, kísérletező és családias évadot tervez a meghirdetett bemutatók és műsoron maradó darabok alapján a Pécsi Nemzeti Színház (PNSZ) – mondta Rázga Miklós igazgató szerdán a baranyai megyeszékhelyen.

Forrás: MTI2019. 08. 21. 22:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A direktor a teátrum évadnyitó társulati ülését követő sajtótájékoztatón jelezte, hogy a 2019/2020-as műsorterv az áprilisban meghirdetetthez képest nem változott. Az intézmény e szerint tizenhárom bemutatót tart.

Színre kerül Molnár Ferenc Játék a kastélyban című darabja, Friedrich Schillertől az Ármány és szerelem a nagyszínházban látható majd, akárcsak Moliere vígjátéka, Az úrhatnám polgár, amely Rudolf Péter első pécsi rendezése lesz.

A klasszikus jellegű előadások mellett több kortárs művel is várja a nézőket a kamaraszínház: elsőként a Panthera című „szabadulójáték” elevenedik meg Kertész Erzsi könyve alapján. Az elveszett Csontváry című, Csontváry Kosztka Tivadar festőművész halálának 100. évfordulójára készült darab bemutatóját a Mobil című produkció követi Funk Iván rendezésében, Vinnai András Fúrnitúrját pedig Anger Zsolt viszi színre.

Az N. Szabó Sándor-teremben Köles Ferenc előadásában készül monodráma Tar Sándor novellái alapján. Vendégjátékként a bérletes előadások között szerepel majd a műsorban az És Rómeó és Júlia című egyfelvonásos is, Rudolf Péterrel és Nagy-Kálózy Eszterrel.

A zenés előadások kínálatban szerepel „egy igazi családi musical”, az Oliver!, Bizet Carmenje és „opera-patchwork” meghatározással A vihar kapujában című produkció.

A Pécsi Balett és a PNSZ koprodukciójában mutatják be a Csipkerózsikát, amellett Carl Orff Carmina Burana című művéből készült balettelőadásra is várják az érdeklődőket.

Rázga Miklós szerdán szólt arról is, hogy a teátrum az elmúlt évadban mintegy 125 ezer jegyet értékesített, a jegybevétel 3,5 százalékkal nőtt az előző évihez képest. Hozzátette: jelentősen nőtt a bérletvásárlások száma az „előbérletes” időszakban és egyre többen vannak, akik bérletüket a színház megújult weboldalán keresztül veszik meg.

Uhrik Teodóra, a Pécsi Balett ügyvezetője kiemelte: az egykori balett-tagozat ma már önálló társulatként működik, tagjai sokat utaznak és számos helyen lépnek fel, de öröm, hogy a Pécsi Nemzeti Színháznak köszönhetően megmaradt állandó játszóhelyük és állandó közönségük is.

Gulyás Dénes, a PNSZ operaigazgatója A vihar kapujában című operára hívta fel a figyelmet, amelynek zenéjét heten szerezték.

Hangsúlyozta, hogy a darab a Pécsi Nemzeti Színház és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem koprodukciójának, a két intézmény példamutató együttműködésének eredménye.

Emlékeztetett rá, a pécsi színház operatársulata idén ünnepli fennállásának 60. évfordulóját, ebből az alkalomból gálakoncertet szerveznek, amelyen művészeik mellett a Pannon Filharmonikusok is fellépnek.

Őri László, Pécs alpolgármestere azt mondta, a Pécsi Nemzeti Színház magas szakmai színvonalat képvisel, a színházlátogatók száma emelkedik, a közönség soraiban sok a fiatal. A politikus hangoztatta, hogy a színház gazdasági helyzete stabil, a helyi önkormányzat által biztosított 67 millió forintos év közbeni támogatás fedezte a béremeléseket és két színpad felújítását.

Örökös tagságot kapott az Eck Imre alapította Pécsi Balett egykori táncosa, a különböző munkakörökben 60 éve a színházért tevékenykedő Domján Mária, aki az ezzel járó elismerést Rázga Miklóstól és Őri Lászlótól vehette át a sajtótájékoztatón.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.