A tehetségbörze nyitott délutáni koncertjein hagyományosan a szárnyaikat bontogató magyar előadók mutatkoznak be, míg esténként már befutott, nevet szerzett muzsikusok lépnek színpadra hazai és külföldi vendégekkel. A műsorok szerkezete némiképp módosult a korábbi évekhez képest: a délutáni koncertek három órakor kezdődnek, minden nap három zenekar játékát hallhatja a közönség a Zászlótérben és az Előcsarnokban; a fellépések előtt Novák Péter ismert műsorvezető beszélget a közreműködőkkel.
A produkciókat nemzetközi zsűri bírálja el, emellett a közönség is szavazhat a legjobban tetsző előadókra. Az elmúlt években olyan, időközben itthon és külföldön is ismertté vált muzsikusok szerepeltek a mezőnyben, mint Harcsa Veronika és Jónás Vera énekesek, Balogh Roland gitáros és Tálas Áron zongorista.

A jazzmaratont pénteken Rodek Balázs gitáros triója nyitja meg, őket Fekecs Ákos dobos szextettje és a Shinterz Trió követi. Másnap Sebestyén Patrik trombitás szextettje, a Perpetuum kvartett és a Szalóky Group következik, míg a zárónap az énekeseké: először a tavalyi Év zenésze, Hász Eszter Quintetje, majd Nagy-Babos Rebeka Quartetje, utolsóként Bari Lacika Triója mutatkozik be.
Izgalmas programokat ígérnek az esti koncertek is. A sort a szép nemzetközi sikereket elért Oláh Krisztián zongorista kvartettje nyitja az egykor Miles Davis együttesében is játszó Rick Margitza amerikai szaxofonos vendégszólistával. A Junior Prima-díjas Oláh Dezső zongorista-zeneszerző Intermezzo című kortárs jazzprodukcióját adja elő triójával, amelyhez Christophe Monniot francia szaxofonos és Shang ZiMing kínai dobos csatlakozik. Végül a hazai fúziós jazz élcsapata, a Finucci Bros Quartet veszi birtokba a Fesztiválszínházat, hogy legsikeresebb darabjaikból nyújtsanak válogatást vonósok, valamint Tóth Vera, Kökény Attila, Tabáni István, Rontó Kitty és Havas Lajos Chico énekesek vendégszereplésével.
A Jazz Showcase zenei programjait második alkalommal egészíti ki a nemzetközi jazztanulmányi szimpózium, amelyen jeles hazai és külföldi szakemberek, muzsikusok tudományos igényű előadásokban foglalkoznak napjaink jazzéletének fontos kérdéseivel.