A Kulturális és Innovációs minisztérium közleménye ismerteti a kinevezettek eddigi életútját.
Csaba Gábor kulturális diplomáciáért felelős helyettes államtitkárként a kulturális diplomácia stratégiájának megalkotásáért és koordinálásáért felel, továbbá fenntartja és fejleszti a minisztérium nemzetközi kulturális kapcsolatrendszerét.
Csaba Gábor 1995 óta dolgozik diplomáciai területen a Külügyminisztériumban és többször teljesített külszolgálatot, beosztott diplomataként
Washingtonban, majd nagykövetként 2007–2011-ig Canberrában, 2013 és 2018 között pedig hazánk szöuli nagykövete volt. A Kulturális és Innovációs Minisztériumba az Információs Hivataltól érkezett, ahol 2019-től vezető stratégiai elemzőként dolgozott.
Vincze Máté közgyűjteményekért és kulturális fejlesztésekért felelős helyettes államtitkárként a kulturális fejlesztési és monitoringtevékenység felügyeletéért felel.
Ezen felül hozzá tartozik a múzeumok, közgyűjtemények, könyvtári és levéltári intézmények állami igazgatása is. Vincze Máté második külszolgálata után tért haza Magyarországra: előbb a New York-i magyar kulturális intézetet vezette, majd három évig Londonban szolgált, ahol intézetigazgatóként nevéhez fűződik a Liszt Intézet Trafalgar tér melletti impozáns londoni székhelyének megvásárlása.
Pataki András Művészetért és közösségi művelődésért felelős helyettes államtitkárként az előadó és alkotóművészeti, illetve közösségi művelődési terület szakpolitikai irányításáért felel. Ezeken felül
a kultúrafinanszírozási és koordinációs tevékenységek állami igazgatási körbe tartozó feladatai is hozzá tartoznak.
Pataki András a Kulturális és Innovációs Minisztériumba a Soproni Petőfi Színház éléről érkezett, amit tíz éven keresztül irányított igazgató-főrendezőként. Tanulmányait is művészeti területen folytatta, 2000-ben okleveles művelődési és felnőttképzési menedzserként, 2010-ben pedig színházi rendezőként diplomázott.
Borítókép: Pataki András (Fotó: Szita Márton)