A PlayOn! fesztiválra a történetmesélés és a nézői bevonódás új formáit kereső előadások érkeznek, amelyek mind az azonos című nemzetközi színházi projekt keretében jöttek létre. A digitalizáció és a tizenéveseknek szóló színház kapcsolatát kutató nemzetközi együttműködés olyan innovatív produkciók létrejöttében segédkezett, amelyekben az alkotók a klasszikus történetmesélést interaktív formákkal váltották fel, olyan digitális technológiák alkalmazásával, amelyek a fiatalok számára is széles körben ismertek. A PlayOn! május 19-ei előadása a Van időd? címet viseli, s nem más, mint egy érdekes tudományos játék gyereknyelven. Nele Neitzke rendezésében Isabella Campestrini működik közre. Az előadás német nyelven, angol és magyar felirattal láható, 10 éves kor felett ajánlott.
Miről szól a tudományos játék?
Alex biztosan elnézte az időt. Nincs más magyarázat arra, hogy miért nem jelenik meg az előadáson, általában annyira megbízható. Várni rá nem lehet, elvégre a közönség már megérkezett. Szóval mit lehet tenni? Az előadás kellékese készségesen segít elütni az időt, amíg Alex meg nem érkezik.
De amikor végre sikerül kapcsolatba lépnie vele, a dolgok egész másképp alakulnak, mert úgy tűnik, hogy Alex bajba került. Ahhoz, hogy helyreálljon a rend, és Alex kiszabaduljon, a közönségnek és a színházi embereknek együtt kell működniük, és válaszolniuk kell az idővel kapcsolatos kérdésekre.
A Johannes Kepler Egyetem Tudáscirkuszával, a Linzi Képzőművészeti Egyetem és a Felső-ausztriai Alkalmazott Tudományok Egyetemének hallgatóival együtt a Landestheater Linz ifjúsági színházi tanszéke olyan történetet hozott létre, amelyben az idővel kapcsolatos kérdésekre játékos és tudományos módon válaszolnak.
Programok, rekordok, riportok a Kultúrnemzet színházi olimpiai gyűjtőoldalán! Kattintson IDE!
Borítókép: Van időd? (Fotó: Philip Brunnader)