Krisztus születésének misztériumát kortárs szerzők képeivel mutatja be a Magyarság Háza február 25-ig látogatható kiállítása.
A decemberben nyílt tárlat létrehozásának alapgondolata abban a kérdésben fogalmazódott meg:
vajon miként rezonál a Kárpát-medence és a diaszpóra kortárs magyar festőművészeinek lelkében a kétezer éves téma, Krisztus születésének misztériuma,
milyen képi világot álmodnak vászonra ma, megidézendő a szent szövegeket?
Január második hétfőjén hatvanperces előadást láthatunk Régi Magyar Cabaret címmel a Magyarság Házának műsorán. Könnyed humorú sanzonokba, szellemes kabarédalokba csomagolt kortörténeti keresztmetszetet ígér a XX. század első pár évtizedének rangos magyar dalszerzőit megidéző előadóestjével Laczkó Vass Róbert kolozsvári színművész, akit Szép András zongoraművész kísér.
A filmklub Új utak a születés világában címmel Kasza Bernadett dúla portréját, Juhász Kund filmjét mutatja be január 9-én 19 órai kezdettel.
A szabadegyetem is folytatja előadásait: Így gondozd a kincseidet címmel Vázsonyi Csilla és Resócki Rolland előadása január 11-én lesz hallgatható. Az ingyenes bemutató folyamán a közönség rálátást kaphat a délvidéki magyar értéktármozgalom eredményeire, és közelebbről megismerkedhet egy-egy jó példával, kiemelkedő értékmegőrző gyakorlattal.
A felvidéki Dráfi Mátyás Kossuth- és Jászai-díjas színész, érdemes művész, Én „csak” egy magyar vagyok címmel tart zenés irodalmi összeállítást a magyar nyelv és beszéd szépségeiről a Magyarság Háza Galériában január 15-én este.
Deák-Sárosi László A háromszólamú vers – Új magyar verstan című kötetét mutatja be január 17-én.
Gazdag Béla néptáncoktató portréját is vetíti a filmklub ebben a hónapban, Tánc az élet címmel. Jelinkó Márton alkotását az érdeklődők január 16-án, kedden láthatják. Gazdag Béla néptáncos–koreográfus több évtizede oktatja a magyar táncot Finnországban. Hivatása, sikerei és a művész portréja rajzolódik ki a róla készült filmben.