A város Winna Góra nevű negyedében egy domboldali kilátópont közelében álló, 20. század eleji lakóház falára festett kép az egyenruhás altábornagyot ábrázolja, mellette egy ágyú, mögötte pedig magyar zászló látható. A kétnyelvű felirat a przemysli erődrendszer
legkiválóbb seregteste, a magyar királyi szegedi 23. honvéd gyaloghadosztály parancsnokaként
említi Fogarasi Tamásy Árpádot. Az altábornagy 1914–1915-ben, Przemysl második ostromakor az erőd parancsnokhelyettese volt.
Miroslaw Majkowski, a przemysli erődrendszer körébe tartozó községek szövetségének elnöke újságíróknak elmondta: a falfestményt azon magyar katonák emlékének szentelik, akik az első világháború idején Przemyslben állomásoztak.
A falfestmény a második része egy ciklusnak, amely a przemysli erőd történetét és az ehhez fűződő kulturális hagyomány sokszínűségét mutatja be. A képsorozat alkotója Eliasz Dyrow, a délkelet-lengyelországi Jaroslawból származó művész.
Przemyslben Európa egyik legnagyobb, a 19. század második felében emelt erődrendszere található, amely az első világháború idején megállította a Magyarország felé induló orosz seregeket. Az erődöt, amelyben 150 ezer ember, közöttük egy teljes hadosztálynyi magyar honvéd szolgált, háromszor ostromolták meg. Az oroszok 1915 márciusában 137 napos ostrom után bevették ugyan, ám 72 nap elteltével visszafoglalták a német és osztrák–magyar csapatok.
Borítókép: A magyar parancsnok Fogarasi Tamásy Árpád képe az új falfestményen (Fotó: Grzegorz Janiszewski)