Két iparművész. Egyikük kemény fémmel dolgozik, másikuk lágy selyemmel – mutat rá a nyilvánvaló összeegyeztethetetlenségre a kiállítás katalógusa, s így a tárlat nem pusztán két alkotónak kínál bemutatkozási lehetőséget, de kísérlet arra, miképpen lehet az ezüst ékszerekben és a leheletfinom selyemben megtalálni a közös nevezőt.
Színek és formák varázslatos egymásra hatása bontakozik ki a látogató előtt és bizonyára igaza van annak, aki úgy érzi, a két művész egyaránt a természet megfigyelésével a saját lelkük szűrőjén átengedve fogalmazza meg és hozza létre alkotásait. Mindkettőjükre jellemző a nőiesség, az igényes kivitelezés, és a hagyományokhoz való ragaszkodás.
Fürjes Dóra 1996-ban végzett a Magyar Iparművészeti főiskola Mesterképző Intézetében. Azóta tervez és készít egyedi ezüst ékszereket leginkább különleges szépségű ékkövek felhasználásával.
Müller Rita 2000-ben végzett textiltervezőként az Iparművészeti Egyetemen. Választott anyaga a hernyóselyem lett, amelyre öltözékkiegészítőket, tértextileket és képeket fest hagyományos, kézi technikával. A metszéspontok címen megnyílt tárlat persze nem pusztán azt mutatja meg, hogyan találkozik két művész és két alkotói irányzat, de arról is képet ad, hogy munkásságuk útján éppen hol tart Fürjes Dóra és Müller Rita, milyen új ötletek, új formák, új megfogalmazások jelentek meg munkásságukban.