Az MCC kuratóriumi elnöke, Orbán Balázs szerint a Korona Szálló felújítása szerves része annak az elképzelésnek, hogy több, jobb sorsra érdemes legendás épület újjászülessen, akárcsak a Pécsi Tiszti Kaszinó vagy a debreceni Aranybika.
Az MCC három éve vette meg az egykori szállót, amely most megújul
Orbán Balázs a Korona Szálló revitalizálásáról szóló szakmai fórumon elmondta, hogy az építészetben kifejeződik egy közösség önmagához való viszonya.
A Korona megújuló épülete kifejezi, mit gondol a miskolci közösség a múltjáról, a jelenéről és a jövőjéről. A Korona Szálló revitalizációja egy olyan folyamat, amely lehetőséget teremt arra, hogy az MCC-s fiatalok is a lehető legtöbbet hozzák ki magukból, a Korona pedig ismét a város ikonikus épületévé váljon
– tette hozzá.
A Korona Szálló újjáépítése eleget tesz annak az elképzelésnek, hogy a Mathias Corvinus Collegium ne csak a fővárosban, hanem az egész Kárpát-medencében teret adjon a tehetséges fiatalok fejlődésének. Mert Orbán Balázs szerint az MCC felelőssége egyrészt a tehetséggondozásban, másrészt a régi, ikonikus épületek megőrzésében rejlik.
A kuratóriumi elnök kitért arra, hogy a szálló 1987-ben végleg bezárta kapuit:
Azóta több tulajdonosa is volt, ám végső felújítása egészen mostanáig váratott magára. Már megvan az építési engedély a felújítására, így semmi sem állhat az épület újjászületésének útjába.
Az MCC három éve vette meg az egykori szállót, amely a tervek szerint modern oktatási épület lesz. Emellett étterem is helyet kap majd benne, és adottságai révén közéleti események helyszínéül szolgálhat.
Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere arról beszélt, hogy minőségi élet jelenhet meg a Koronában és ebben a városrészben.
A polgármesternek személyes kötődése van az egykori szálló épületéhez:
Ide jártam moziba. Itt ettem először popcornt, és itt láttam először a vasfüggöny másik oldalára érkező amerikai filmeket. 1949-ig Koronának nevezték a szállót, majd a Kossuth elnevezést kapta, ez lett a későbbi mozi neve is.
Tóth-Szántai József szerint a Korona Szálló revitalizálásával teljesen új, minőségi élet jelenhet meg a Koronában, ami megidézi a régi korok dicsőségét.
Alakszai Zoltán Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei főispán szerint a Korona Szálló Miskolc egykor meghatározó, jelenleg méltatlan állapotban lévő épülete, amit most új élettel töltenek majd meg az MCC-s diákok. Mint kiemelte, a Korona Szálló Miskolc egyik legnagyobb beruházásaként vonulhat be a vármegye történelmébe.