Megirigyelhette a Disney – kisebb-nagyobb sikereket elérő – élőszereplős remake-szériáját a DreamWorks, mert egyik legnagyobb animációs sikerét, Fogatlan és Hablaty, a tűzokádó „cicasárkány” és a kétbalkezes viking fiú sztoriját, az Így neveld a sárkányodat forgatta le élőszereplős változatban. Az eredeti történet szerint egy képzeletbeli szigeten harcos vikingek élnek, akik legnagyobb ellenségei a rendre náluk portyázó, különböző méretű, színű és tűzerejű sárkányok. Így hát vezetőjüknek, Pléhpofának egyetlen küldetése marad: megtalálni a sárkányok fészkét, mert ettől remél megoldást problémáikra, amit tetéz fia, Hablaty szerencsétlenkedése. Persze ez a különcség okozza aztán a galibát és a fordulatot is a történetben.

A 2025-ös film rendezését a történet animációs változatának dirigense, Dean DeBlois vállalta magára, nyilatkozatait olvasva azon okból, mivel nagyon megszerette a rajzfilmek szereplőit, és történetük ilyetén feldolgozását nem szerette volna kevésbé értő kezekre bízni. Jó is ez így, gondolhatnánk, csak az alkotás megtekintése után döbbenünk rá, hogy talán jobb lett volna, ha egy olyan ember nyúl a történethez, aki tud új szint vinni bele.
Az Így neveld a sárkányodat élőszereplős változatának alkotói sajnos biztonsági játékosok, olyannyira, hogy még az eredeti, 2010-es animációs filmnek a párbeszédein sem nagyon változtattak. Azok, akik már többször látták a régebbi változatot, előre tudhatják, ki mikor és mit mond majd.

Az élőszereplős filmek nagy előnye lehet a színészi játék, ami igazi pluszt jelenthet a megrajzolt karakterekhez képest. Ebben az esetben sajnos ez se sikerült túl jól. A Hablatyot alakító Mason Thames (Fekete telefon) inkább idegesítő, mint helyesen kétbalkezes.
A szőke viking lány, Astrid szerepére sikerült a fekete felmenőkkel rendelkező Nico Parkert kiválasztani, ezzel kivívva a rajongók felháborodását, bár a fiatal tehetség alakítását elnézve sokkal jobb választásnak bizonyult, mint Mason Thames.

Szerencsére van olyan is, ami nagyon jó az új Így neveld a sárkányodatban
Az igazi telitalálat, ami a szereplőválogatást illeti, az a Pléhpofát alakító Gerard Butler.
A leginkább a 300 című film Leonidas királyának szerepéről ismert skót színész adta a hangját az eredeti animációban a viking törzsfőnöknek, így ismerte a szereplőt és a történetet is. Az ő és a Bélhangost játszó Nick Frost (Vaskabátok) alakítása messze kiemelkedik a többiek közül. Szinte már várjuk a jeleneteket, amiben ők ketten feltűnnek. A történet többi része szépen folyik a saját medrében, nézzük-nézzük, de közben azért ásítozunk is nagyokat.
Legalább egy kis vadságot belevihettek volna a CGI sárkányok külsejébe, de még ezt a ziccert is kihagyták, így pedig csak annyit tudunk az alkotásra mondani, hogy egy jó iparos munka.
Ettől függetlenül egyszeri kikapcsolódásnak elmegy, és az eredeti animációs filmek rajongói biztos boldogan ellátogatnak a mozikba, hogy megnézzék a copy-paste történetet, élő színészekkel.