Háborús övezet
Járványügyben a Közel-Keleten is készülődik a gyaníthatóan kedvezőtlen fejlemény. Az ebből a térségből származó adatok nem megbízhatók sem a megbetegedettek, sem a halottak számáról. Érződik, hogy ezeknek az országoknak a vezetői nem fogtak fel semmit a járványból, továbbra is manipulálni akarnak a számokkal.
Irán példája a legkézenfekvőbb, a hozzáértők szerint az itt megjelentetett adatokat legalább öttel kell szorozni. Az imámok minden trükkje ellenére Irán a koronavírus-járvány egyik gócpontja. Körülbelül ennyire bízhatunk meg azokban a számokban, amelyek a háborús övezetekből, Szíriából, Afganisztánból és Jemenből jönnek, ehhez a csoporthoz tartozik még az észak-afrikai Líbia is. Iránt és Irakot is érintve jutnak el a bevándorlók Törökországba, majd onnan Nyugatra. Ideális állapotokra lel a koronavírus, ha felüti a fejét a fertőzés egy menekülttáborban.
A százmilliós Egyiptomnak is az az érdeke, hogy valamiképpen próbálja megóvni turizmusát, amely épphogy kezdett talpra állni, és újból jelentős dollárbevételt hozott, ne ragadjon rá a koronavírusos jelző, mert azt még a jövőben sem tudja lemosni magáról. Törökországban, amely a fentebb említett országokhoz képest viszonylag jó közegészségüggyel rendelkezik, feltűnt, hogy mennyire hallgatag volt Erdoğan elnök a járvány első szakaszában.
A tanácsadóival valószínűleg azt latolgatta, hogy miként reagál majd a török lakosság a bevezetendő szigorú intézkedésekre.
Szaúd-Arábia is csak óvatosan adagolja a különböző adatokat. Szinte hihetetlen, hogy a több százezres Indiából, Bangladesből, Pakisztánból, Fülöp-szigetekről érkező vendégmunkáshadban ilyen kevés megbetegedés történt. Mindenesetre, ha valamelyik helyi gazda megfertőződne, őrá vár a szupermodern kórház egyik ágya, míg a szolga ezt nem élvezheti.