Visszavonul a legendás libidójú galápagosi óriásteknős

A csaknem 80 kilogrammot nyomó Diego több száz utódot nemzett, ezzel segítve fajának megmentését.

Forrás: SZOLJON2020. 06. 17. 13:05
Dirk the giant Galapagos tortoise clambers on top of his younger co-resident Dolly in their enclosure at London Zoo
Dirk the giant Galapagos tortoise clambers on top of his younger co-resident Dolly in their enclosure at London Zoo, August 25, 2011. REUTERS/Andrew Winning (BRITAIN - Tags: SOCIETY ENVIRONMENT ANIMALS IMAGES OF THE DAY) - GM1E78Q001701 Fotó: REUTERS/Andrew Winning
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hivatalosan nyugdíjba vonul Diego, a galápagosi óriásteknős, aki legendás libidója révén segített megmenteni faját (Chelonoidis hoodensis) a kihalástól – számolt be róla a Jász-Nagykun-Szolnok megyei hírportál.

A százéves Diegót 14 másik hímmel együtt költöztették vissza szülőhelyére, a Galápagos-szigetekhez tartozó Espanolára az Egyesült Államokból – írja a BBC hírportálja.

Az óriásteknősök hétfőn ugyan már szabadon legelészhettek, de első körben karanténban maradnak, nehogy idegen növények magjaival szennyezzék be a lakatlan Espanolát, amely a szigetcsoport egyik legrégebbi része.

Az óriásteknősök évtizedeken át fogságban éltek előbb a kaliforniai San Diego állatkertjében, majd a Santa Cruz-szigeten, ahol egy tenyészprogramban vettek részt.

A program sikeres volt: az 1960-as évek óta több mint kétezer óriásteknős jött a világra.

Fotó: REUTERS/Andrew Winning

A csaknem 80 kilogrammot nyomó Diego több száz utódot nemzett: a becslések szerint a ma élő kétezer óriásteknős nagyjából 40 százaléka köszönhető neki.

Ecuador környezetügyi minisztere, Paulo Proano Andrade a teknősök hazatérésével kapcsolatban a Twitteren azt írta, hogy a tenyészprogram „történetének egy fontos fejezete zárult le”.

Nagyjából 50 évvel ezelőtt a Chelonoidis hoodensis fajnak mindössze két hím és 12 nőstény egyede élt Espanolán.

A Galápagosi Nemzeti Park (PNG) szerint Diegót a 20. század elején fogták be egy tudományos expedíció keretében.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.