Óriásdaru koponyájának fosszíliáját fedezték fel Németországban

Az újonnan felfedezett faj valószínűleg a darufélék evolúciójának a kezdetén élt.

Forrás: MTI2020. 08. 03. 20:00
Fotó: pexels.com
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy 11 millió éves óriásdaru koponyájára bukkantak paleontológusok a németországi Ostallgäu járásban. A Pforzen településnél lévő agyagbányában talált fosszília az eddigi legkorábbi bizonyíték arra, hogy óriásdaru élt Európában. Az újonnan felfedezett faj valószínűleg a darufélék evolúciójának a kezdetén élt – közölte a Tübingeni Egyetem hétfőn.

Az óriásdaru 1,75 méter magas lehetett, szárnyának fesztávolsága elérhette a 2,8 métert – mondta Gerald Mayr, a Frankfurtban lévő Seckenbergi Kutatóintézet munkatársa.

A madár csőre arra utal, hogy az óriásdaru édesvizek mentén élt – mondta Thomas Lechner, az ásatás vezetője. Ilyen területek uralták az akkori időszakban Allgäu térségét.

A kutatók a Journal of Ornithology című folyóiratban ismertetik a koponya vizsgálatának eredményeit.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.