Ritka orrszarvúborjak születtek egy indonéziai nemzeti parkban

A súlyosan veszélyeztetett jávai orrszarvú (Rhinoceros sondaicus) két nemrég született példányát sikerült lencsevégre kapni egy indonéziai nemzeti parkban.

Forrás: MTI2020. 09. 21. 18:19
A Nyíregyházi Állatpark kéthetes indiai orrszarvúja (Rhinoceros unicornis) anyja mellett 2018. október 9-én. Magyarországon elõször született indiai rinocérosz. A bikaborjú természetes fogantatással, tizenhat hónapnyi vemhesség után jött világra szeptember 26-án. A rendkívül veszélyeztetett állatfajnak hetvenhárom egyede él az európai állatkertekben, a nyíregyházi borjú a negyedik utód a kontinensen az idén. Fotó: MTI/Balázs Attila
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A helyi hatóságok vasárnapi közlése szerint a két borjat – egy nőstényt (Helen) és egy hímet (Luther) – a két anyaállattal együtt örökítették meg a kameracsapdák március és augusztus között az Ujung Kulon Nemzeti Parkban – közölte az MTI.

A képen a Nyíregyházi Állatpark kéthetes indiai orrszarvúja látható anyja mellett 2018. október 9-én. Ehhez hasonló fajta szaporodott Indonéziában.
Fotó: MTI/Balázs Attila

A Jáva szigetének legnyugatibb csücskében lévő Banten tartománybeli Ujung Kulon a jávai orrszarvú utolsó megmaradt természetes élőhelye.

A populáció évek óta zsugorodik, ám a borjak születésével az állatok száma 74-re emelkedett.

A súlyosan veszélyeztetett emlősök mintegy 5100 hektáron elterülő menedéke esőerdőkben és patakokban gazdag. Az indonéz kormány az orrszarvúk átköltöztetését tervezi Jáva és Szumátra más területeire, ugyanis a nemzeti parktól nem messze magasodik a Krakatau nevű aktív vulkán, amely komoly fenyegetést jelent az állatokra.

A jávai orrszarvú enyhén foltos, szőrzet nélküli testét a háton, a marnál és a vállnál bőrredők fedik, amelyeknek elrendeződése páncélozott megjelenést kölcsönöz az állatnak. A fajnak egykor több ezer egyede élt Délkelet-Ázsiában. Az orvvadászat és a természetes élőhelyeik zsugorodása vezetett a számuk drasztikus megfogyatkozásához.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.