Szeptember második felétől újra látogatható a Tádzs Mahal

Naponta mindössze ötezren léphetnek majd be a komplexumba a járvány előtti 25 ezer helyett.

Forrás: MTI2020. 09. 08. 20:16
Forrás: pexels
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szeptember második felétől újra fogad látogatókat India legnépszerűbb turistalátványossága, a Tádzs Mahal.

– A Tádzs Mahal, amely az országos vesztegzárat megelőzően zárt be március közepén, szeptember 21-én újra megnyitja a kapuit – mondta el kedden a regionális turisztikai hivatal illetékese.

Hozzátette, a látogatóknak be kell tartaniuk az összes járványügyi előírást, úgy mint a fizikai távolságtartást, a maszkviselést és a kézfertőtlenítést. A jegyeket az interneten vehetik meg az érdeklődők.

Naponta mindössze ötezren léphetnek majd be a komplexumba, amelynek a napi látogatószáma a koronavírus-járvány előtt átlagosan 25 ezer fő volt.

Fotó: Pexels

A 17. század közepén az indiai Agrában, a Dzsamna (Jamuna) folyó partján fehér márványból emelt mauzóleumot Sáh Dzsahán mogul sah építtette harmadik és egyben kedvenc felesége, Mumtáz Mahal emlékére.

A „paloták koronája” – a mogul építészet gyöngyszeme – valójában egy épületkomplexum, amelynek része maga a fehér síremlék is. 1983 óta szerepel az UNESCO Világörökség listáján.

A hivatalos adatok szerint Indiában több mint 4,2 millióan fertőződtek meg a koronavírussal, ezzel az ország megelőzte Brazíliát és második az Egyesült Államok után a globális összesítésben.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.