Pandatenyésztő és -kutató park jött létre Sanhsziban

Az északnyugati Sanhszi tartomány fővárosában, Hszianban óriáspanda tudományos parkot hoznak létre – jelentette be a világ legnagyobb, csinlingi pandatenyésztő és -kutató központja Kínában.

Forrás: MTI2021. 01. 13. 17:54
Ezeket a kedves állatokat figyelhetik majd meg közelebbről a látogatók Forrás: Pexels
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 73 hektáros parkot a kínai nagyváros Csangan kerületében építik fel. A park egyszerre 50 óriáspandát tud majd nevelni. Külön területük lesz a felnőtt példányoknak, de születésüktől korcsoportonként gondozzák majd az állatokat.

A park működésében fontos szerepet szánnak a tudományos kutatómunkának, az óriáspandák védelmének, a nemzetközi kapcsolatok ápolásának, az idegenforgalomnak és a pandakultúra népszerűsítésének.

Ezzel a parkkal javíthatók a pandák túlélési esélyei
Fotó: Pexels

Az új pandaközponttal javítani akarják a fogságban élő pandák szaporodási körülményeit és növelni a meglévő pandaállományt, emellett szeretnék tovább népszerűsíteni az óriáspandákat a Csinling-hegységben.

A világszerte fogságban élő óriáspandák száma tavaly 633 volt. Alig 2000 panda él a vadonban szabadon, többnyire Szecsuán és Sanhszi tartományban.

Új óriáspanda-múzeum kezdte meg működését a délnyugat-kínai Szecsuan tartományban, az óriáspandák természetes élőhelyén.

Új óriáspanda-múzeum kezdte meg működését Kínában

Az egy év alatt felépült múzeum egyelőre próbaüzemmódban működik, a hivatalos megnyitást 2021. január 1-jére tervezik. A próbaüzem megkezdését a keddre eső nemzetközi pandanapra időzítették – jelentette a Hszinhua kínai állami hírügynökség.

A több mint hétezer négyzetméter alapterületű múzeumnak a csengtui óriáspanda-kutatóbázis ad otthont. A múzeum a tudományos oktatás mellett az óriáspandák védelmét célzó kutatásokat mutatja be a közönségnek.

A bázis területén 1992-ben épült fel a világ legelső óriáspanda-múzeuma. A 880 négyzetméter alapterületű létesítményben az óriáspandákról szóló történeti feljegyzések megtekintése mellett az állatok életének különböző részleteiről és szokásaikról, az óriáspandákkal kapcsolatos kutatásokról, valamint az állatfaj védelméről tájékozódhatnak a látogatók.

A mintegy száz hektáron elterülő csengtui óriáspanda-kutatóbázist eredetileg abból a célból hozták létre, hogy segítséget nyújtson hat, az 1980-as években megmentett, beteg óriáspandának. A létesítmény fennállása óta soha nem fogott be vadon élő állatokat, tevékenységét a gondozott állatok szaporítására összpontosította. A bázis hivatalos internetes oldalán szereplő adatok szerint az itt élő óriáspandák száma 2017. januárjára elérte a 176-ot. Ez a fogságban szaporodó pandapopulációk közül a világon a legnagyobbnak számít.

A fogságban élő pandák száma tavaly novemberben 548 volt kínai adatok szerint, vadon pedig kevesebb mint kétezer panda él, többségük Szecsuan és Senhszi tartományban.

Tovább

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.