A Naprendszer távoli pontjai felé indított űrmissziók esetén alapvető tényező az indítási ablak. Ez az a néhány hét vagy hónap, amikor a Föld és a célpont egymáshoz viszonyított helyzete olyan, hogy a rendelkezésre álló üzemanyaggal eljuthat oda az űrszonda.
Ha később vagy korábban indul, több üzemanyag kell.
A Psyche-misszió ablaka augusztus elsején nyílik és október 11-én zárul, de már biztos, hogy nem indul el az űrszonda. Az amerikai űrügynökség (NASA) kaliforniai Jet Propulsion Laboratoryjában (JPL) végzett tesztelés során az egyik szoftvernél a mérnökök problémát fedeztek fel. A hibát azóta kijavították, de a tervezett indításig nem maradt elég idő az alapos ellenőrzésre. Márpedig a mérnökök biztosak akartak lenni abban, hogy az út során a program problémamentesen működik majd. Egy idei start 2026-ra juttatta volna el az űrszondát az aszteroidához. A következő két év lehetséges startjai azonban azt jelentik, hogy az űrszonda az eltérő pályapozíciók miatt később, 2029-ben vagy 2030-ban érkezik meg.
Elrepülni egy távoli aszteroidához hihetetlen pontosságot igényel. Emberek százai dolgoztak azon, hogy a Psyche tökéletesen működjön
– idézte Laurie Leshint, a JPL igazgatóját a CNN. Lindy Elkins-Tanton, a misszió vezető kutatója szerint számos hardveres és szoftveres kihívást legyőztek, és végül ez az utolsó probléma állította meg őket.