Videón, amint egy meteor csapódik a Holdba

Egy japán csillagász különleges villanásra figyelt fel az éjszakai égbolton. Kiderült, hogy egy aszteroida találta el a Holdat.

Magyar Nemzet
2023. 03. 15. 15:43
null
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Daichi Fujii, a Hiratsuka Városi Múzeum kurátora a Hold megfigyelésére beállított kamerákkal rögzítette az eseményt. A becsapódás február 23-án, helyi idő szerint 20 óra 14 perckor történt az Ideler L kráter közelében.

A becsapódás során létrejött kráter a becslések szerint 12 méter átmérőjű lehet.

A meteorok átlagosan körülbelül 48 280 kilométer/órás sebességgel száguldanak 

– a Space.com csillagászati portál szerint. A nagy sebességnek köszönhetően a becsapódások intenzív hőt termelnek és krátereket hoznak létre, miközben ragyogó, látható fényt bocsátanak ki. A légkör hiányából adódóan, a Hold becsapódásai a Földről is láthatók.

A meteoritbecsapódások a Földön is gyakoriak, ezek nagy része azonban elég az atmoszférában. 

A Hold légköre azonban nem egy hatékony „védőpajzs”, így a kozmoszban száguldó űrsziklák sokszor eltalálják a felszínét, és változatos méretű krátereket hoznak létre.

Az alábbi felvételen egy animáció tekinthető meg egy Holdba csapódó meteorról: 

Borítókép: Illusztráció (Forrás: YouTube)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.