A 2024 BX1 jelű kisbolygó a harmadik, amit Sárneczky Krisztián azelőtt fedezett fel, hogy az becsapódott volna bolygónkba. A nagyjából egy méter átmérőjű égitestet a Piszkéstetői Obszervatórium távcsövével találta meg szombat éjjel. A magyar mellett más obszervatóriumok is elkezdték figyelni az aszteroidát, amiről gyorsan kiderült, hogy az apró űrszikla hamarosan eltalálja bolygónkat. Németország északkeleti régiója felett lépett a légkörbe, az amatőr csillagászok megfigyelhették a megsemmisülését.
A 2024 BX1 az Apollo földközeli kisbolygók csoportjába tartozik. Ezekre az jellemző, hogy pályájuk keresztezi a Föld pályáját, bolygónknál jobban megközelítik a Napot, illetve keringési idejük egy évnél hosszabb. Ezekből eddig hozzávetőleg 19 ezret fedeztek fel, közülük kétezer potenciálisan veszélyt jelenthet a Földre. Közéjük tartozott az az űrobjektum is, amely az oroszországi Cseljabinszk közelében robbant fel a légkörben 2013-ban. A 17-18 méteres objektum megsemmisülése a Hirosimánál ledobott atombomba csaknem harmincszorosával egyenértékű energiát szabadított fel.
Ugyancsak Sárneczky Krisztián csillagász fedezte fel azt a kisbolygót, amely 2023. február 13-án hajnalban csapódott be a La Manche csatorna térségében. Az egy-két méteres égitestet szintén a Piszkéstetői Obszervatórium hatvanéves speciális nagy látószögű Schmidt-tácsövével látta meg. Az észlelést követően – nagyjából kétszázezer kilométerre volt akkor az aszteroida a Földtől – a kisbolygó hat és fél óra alatt érte el bolygónk légkörét. Az ilyen, néhány méteres átmérőjű kisbolygók kilencven százaléka elég a légkörben, és csak kisebb darabok érik el a Földet. Ez a kisbolygó méreténél fogva nem okozhatott bajt, mivel nagyjából 30-40 kilométeres magasságban egy nagy robbanást követően szétesett. A Föld légköre egyébként védelmet nyújt az ilyen méretű űrszikláktól, azonban a 30-40 méteres kisbolygók lakott területre zuhanva katasztrófát is okozhatnak. Ezért van nagy jelentősége a Földet súroló kisbolygók megfigyelésének.