Egy zavaros politikai kapcsolati háttérrel komikusból elnökké avanzsáló figura belesodródik a vakmerően tisztességes hős szerepébe.
Az elzsákmányolt tankok és gépkarabélyok adómentességet élveznek.
Svájc kilép a semleges szerepből, egyúttal patinás bankja levelet ír VIP ügyfeleinek: semmisítsétek meg a közös titkainkra vonatkozó dokumentumokat.
Egyetemi tanszékektől politikai tömörülések tagjaiig, számosan, akik már rég eltemették a nemzet fogalmát, élőben nézik, hogy emberek hajlandók meghalni országukért.
A reálpolitika értelmezésétől van, akiknek meghűl az agyveleje, mint egykor Micimackónak és következetlenségről hadoválnak…
2022-ben Budapesten (Prágában, Párizsban, Berlinben, stb.) nyugtatjuk a gyerekeinket, hogy itt nem lesz háború – pedig már van, igaz nem lőnek.
Külföldi hírügynökség képeit nézegeted a szomszéd ország szétlőtt városáról, az egyik kórházi képen mintha a barátodat fedeznéd fel. Nem ő, de lehetne ő is.
Egy nemzet fiai és lányai vívnak élet-halál harcot nemzetük függetlenségéért, eközben a háborúban nem involvált egyes nemzetek honfiúi és honleányai számon kérik honfitársaiknak azt a halmazát, akik úgy vélik: a saját országuk érdeke az első.
A megszállók milliárdosai menekítik jachtjaikat a kikötőkből.
Mindenki segíteni szeretne. Vagy legalább hírt adni arról, hogy segítene.
A sárga-kék mintás zoknik és nyakkendők ára az egekben, a megosztott békegalambok száma közelíti az éves digitálishulladék-kibocsátás egytizedét.
Erős fronthatás figyelhető meg: a páratlan erejű keleti orkán lesöpörte a lapok címoldáról a koronavírus-járványt.
Nézed a régi Time magazin címlapján a pesti srácot. Nézed a mostani hírekben a fiatal harcoló gyerekeket: vajon melyik lesz az év embere?
Megrendítő szolidaritás és a politikai szükségszerűség találkozása a keleti uralom alá tartozó és ott is hagyott ország csataterén.
(Minek újat kitalálni, ha a régi is rossz?)
A Közel-Kelet egyik legszerencsétlenebb országából a megszálltak országának óvóhellyé alakult metrójában rekedt menekült mondja az őt faggató riporternek: „Bárhová megyünk, mindig ez van.”