Nézze meg az eddigi legdrágább olimpia építkezéseit

Az eddig megrendezett tíz tesztverseny javarészt jól sikerült, ugyanakkor sok tennivalója van még a téli olimpia szervezőinek.

LM
2013. 03. 21. 11:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A delegáció vezetője, Jean-Claude Killy a látogatás második napján, szerdán elmondta, hogy az érintett szövetségtől kedvező visszajelzéseket kaptak, és ez jót ígér, ám még mindig sok a teendő. Igaz, ezekkel kapcsolatban nem árult el részleteket.

Sajtóértesülések szerint Killy szerdai bírálata arra vonatkozhatott, amiért Vlagyimir Putyin orosz államfő a múlt hónapban keményen bírálta a kormányzati és olimpiai bizottsági felelősöket, ugyanis Krasznaja Poljanán nem az előre tervezett ütemben halad a Russzkije Gorki nevű síugróközpont építése. A 95 és 125 méter magas sáncok már állnak, de a kiszolgáló létesítmények és az infrastruktúra átadása késik. Két éve át kellett volna adni a központot, és az építés költsége egyre nőtt. Emiatt mindkét posztjáról leváltották Ahmed Bilalovot, az Orosz Olimpiai Bizottság alelnökét, az Észak-Kaukázusi Üdülők nevű cégcsoport vezetőjét, aki a síugróközpont építését végző cég vezetője is.

Amióta Szocsi 2007-ben elnyerte a rendezés jogát, ez a kilencedik NOB-szemle a városban. Az oroszok 50 milliárd dollárt költenek el a versenyszínhelyekre és az infrastruktúra kiépítésére az ország első téli olimpiáján. A fekete-tengeri üdülőhelyen 2014. február 7-én rajtol az olimpia.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.