A hétfői-keddi razzia során 12 férfit és két nőt fogtak el a hatóság emberei. Egy magát megnevezni nem kívánó, magas rangú rendőri vezető úgy nyilatkozott, hogy a gyanúsítottak között van az alvilági körökben Dan Tanként ismert Tan Seet Eng is, akit a maffia fejének tartanak. Elfogását több hónapos nyomozás és előkészítő munka előzte meg.
A hatóságok szerint a szingapúri csoport játékosokat, játékvezetőket és a futballban szerepet vállaló tisztségviselőket vesztegetett meg világszerte. A rendőrség nem adott bővebb tájékoztatást az őrizetbe vett személyekről, így a nemzetiségüket sem lehet tudni.
Magyarországon szerdán kezdődött meg a Pesti Központi Kerületi Bíróságon a hazai csalássorozat tárgyalása.
Csaknem öt éve nyomoznak a világ számos országában – köztük Magyarországon – a futballtörténelem eddigi legnagyobb fogadási csalássorozatának ügyében. A félreértések elkerülése végett érdemes leszögezni: a legtöbb esetben nem lokális, egymástól független ügyekről beszélünk, hanem országokat átszövő, Szingapúrból irányított csalássorozatról, amelyben a gyanú szerint magyarok is tevékenyen részt vettek. A téteket jól jellemzi, hogy csak az itthoni meccseken esetenként százmillió forintos nyereséget értek el a csaló játékosok és bírók. A Magyar Nemzet összeállításában megpróbálja számba venni a szinte kibogozhatatlannak tűnő események főbb állomásait.
A hazai bundaügyekben korábban 42 ember került gyanúsítottként a nyomozók látókörébe, edző, valamint játékvezető is érintett volt. B. Istvánra korábban börtönt is kiszabtak, nemrégiben pedig megjelent az első magyar bundakönyv is. Bunda gyanúja vetült egyébként a 2006-os magyar–olaszra is, melyet a magyar válogatott 3–1-re megnyert. Várhidi Péter elmondta, nem lepődne meg, ha a gyanú bebizonyosodna.