A Duna Aréna használata az Iron Aquatics úszóklub számára azonos feltételekkel és megegyezés alapján „biztosított”, mint Darnyi Tamás úszóiskolájának, illetve az úszókomplexumban edző egyéb sportegyesületeknek „a vízilabda, illetve a szinkronúszás berkeiből” – olvasható a Népszava interjújában, amelyben Hosszú Katinka írásban válaszolt a lap kérdéseire.
Portálunk is kereste korábban ez ügyben Hosszúékat, akik sajtósától akkor annyit tudtunk meg, nem tiszta, hogy a Nemzeti Sportközpontok vagy a vizes vb-t szervező kft.-e az aréna üzemeltetője, de valamelyikük válaszolhat arra a kérdésre, mennyiért bérli az Iron Aquatics a vízfelületet. Utóbbi, vagyis a Bp2017 Nkft. kérdésünkre írt válaszában a következőt írta: „a Duna Aréna üzemeltetője határozatlan ideig a Bp2017 Világbajnokság Szervező és Lebonyolító Nonprofit Kft.; a vízfelületek elosztásának feladata a Nemzeti Sportközpontokhoz tartozik. A Bp2017 Nkft. közleményben kiadott reklámszerződésén felül egyéb szerződést nem kötött sem Hosszú Katinkával, sem klubjával az Iron Aquaticsszel.” A sportközpontok válaszát azóta is hiába vártuk, de Hosszú népszavás interjúja után most már felesleges is várni rá.
Ismeretes, a hónap elején úgy tűnt, Darnyiék vízfelület nélkül maradnak. A mostani interjúban az olvasható, hogy az Iron Aquatics mellett a Learn To Swim úszásoktatás magasabb létszámú csoportjai és a magyar válogatott tagjai is használják a Duna Aréna 50 méteres bemelegítő medencéjét. Darnyi Tamás úszóklubja a szinkronúszó-medence mellett egy mobil medencével, illetve egy 25 méteres medencével és egy tanmedencével rendelkezik.
Rio háromszoros olimpiai bajnok úszója a vb-promóció összegének kérdését is tisztázta: „A budapesti vizes vb népszerűsítésében kizárólag én veszek részt 25 millió forint ellenében. Shane Tusup nem szerepel a szerződésben, sem a Duna Aréna kizárólagos használati joga.”
A július végi világbajnokság kapcsán így fogalmazott: „Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem rak majd pluszfelelősséget ránk, úszókra a hazai rendezésű világverseny.”