Japánban küzdenek Tokióért

Délelőtt a Kazahsztán elleni felhozó mérkőzéssel hangolódik a komolyabb feladatokra a magyar női kézilabda-válogatott a ma kezdődő világbajnokságon. Románia, Montenegró és Spanyolország már keményebb dió lesz, ebből a hármasból kellene legalább egyet megelőzni a csoportból való továbbjutáshoz. A mezőny legfiatalabb átlagéletkorú csapatát vezető Kim Rasmussen szövetségi kapitány bizakodó, mert „nyerő típusú fiatal játékosai vannak”.

2019. 11. 30. 8:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyar válogatott csütörtökön vert tanyát Japánban, a csoportmérkőzések helyszínén, a Tokiótól nyolcszáznyolcvan kilométerre található Kumamotóban. Amilyen egyenes út vezetett a világbajnokságra, olyan kemény kihívásokkal kell szembenéznie a holnap kezdődő tornán Kim Rasmussen csapatának. Természetesen nem Kazahsztán és Szenegál legyőzése lesz a vízválasztó, a Bajnokok Ligájából és az NB I-ből ismert világklasszisokat felvonultató Montenegró, Románia, Spanyolország hármasból kellene legalább egy csapatot megelőzni ahhoz, hogy a hatos csoportból ott legyünk az első három továbbjutó között.

„Nem lebecsülve Kazahsztánt és Szenegált, a továbbjutó helyekért a három nagy mellett a magyar válogatott pályázik. Montenegrónak van talán a legnagyobb esélye, Románia, Spanyolország és Magyarország nagyjából azonos játékerőt képvisel. A montenegróiaknál közel egy évtizede együtt játszik a válogatott magja, ezzel a mi, alacsony átlagéletkorú csapatunk nem versenyezhet, de nekünk fiatal, nyerő típusú játékosaink vannak. A románoknál játszik Cristina Neagu, akit négyszer is megválasztottak a világ legjobb játékosának, őt nem kell bemutatni, képes egymaga is eldönteni mérkőzéseket.

Nerea Pena ismerős, hiszen évek óta az NB I-ben játszik, és többek között Alicia Fernández is klasszis kézilabdázó a spanyol válogatottban. A Montenegró, Románia, Spanyolország trió­ból legalább egy csapatot kell megelőznünk, hogy továbbjussunk a középdöntőbe. Ha ez megvan, már könnyebb meccsek várhatnak ránk: a másik ágról Svédország, Oroszország és Japán következhet. De előbb jussunk el odáig!” – intett óvatosságra a szövetségi kapitány.

Háfra Noémi, a junior vb-aranyérmesek új hullámjának jeles képviselője
Fotó: MTI/Kovács Tamá

Kim Rasmussen tizennyolc fős keretéből (a mai rajtra tizenhat játékos nevezhető, a jobbátlövő Kiss Nikolett és a beálló Pásztor Noémi maradt ki, a vb-n három cserére lesz lehetőség) a két kapus (Kiss Éva és Triffa Ágnes), valamint Tomori Zsuzsanna tapossa a harmadik ikszet. A másik véglet az öt junior világbajnok (Klujber Katrin, Márton Gréta, Tóvízi Petra, Háfra Noémi és Faluvégi Dorottya), és a tizenkilenc éves junior Eb-győztes, Vámos Petra. Minden játékosunk az NB I-ben edződik, a kapitány tisztában van a lehetőségeivel, nem véletlenül mondta, hogy nyerő típusú játékosaink vannak.

A tét nem kicsi: a világbajnok automatikusan kvalifikál a tokiói olimpiára, a 2–7. helyezettek biztosan eljutnak a jövő márciusban esedékes olimpiai selejtezőtornákra. Ha egy, már kvótával rendelkező csapat végez a 2–7. helyek valamelyikén, úgy a helyek továbbszállnak a következő szabad csapatra. Azaz a Pánamerikai és az Ázsia Játékok győztese, Brazília és Dél-Korea jó szereplése, valamint az Európa-bajnok, Franciaország újabb sikere esetén akár még a 9–10. helyezett csapatok is jól járhatnak.

Kazahsztántól ­Romániáig – A magyar válogatott csoportmérkőzései (magyar idő szerint): November 30., szombat: Magyarország–Kazahsztán (tv: 10.00, M4 Sport), December 1., vasárnap: Spanyolország–Magyarország (tv: 10.00, M4 Sport), December 3., kedd: Magyarország–Montenegró (tv: 7.00, M4 Sport), December 4., szerda: Magyarország–Szenegál (tv: 11.00, M4 Sport), December 6., péntek: Románia–Magyarország (tv: 11.00, M4 Sport).

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.