A Babos–Mladenovic páros megnyerte az Australian Opent

Babos Tímea és Kristina Mladenovic nyerte meg a női párosok versenyét az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Babosék a pénteki döntőben két sima szettben győzték le a Hszie Szu-vej, Barbora Strycova tajvani, cseh duót.

Forrás: MTI2020. 01. 31. 8:12
BABOS Tmea; MLADENOVIC, Kristina
Márt csak emlék: Babos Tímea és Kristina Mladenovic tavaly megnyerte az AO-t Fotó: MTI/EPA Forrás: Lynn Bo Bo
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A második helyen kiemelt magyar, francia kettős – amely negyedik Grand Slam-döntőjét játszotta – korábban két Grand Slam-trófeát gyűjtött. Nyert a 2018-as Australian Openen, majd tavaly a Roland Garroson, 2018-ban Wimbledonban és tavaly Ausztráliában pedig kikapott a fináléban. Babos és Mladenovic sorozatban harmadszor jutott el a melbourne-i döntőbe, ezúttal szettvesztés nélkül.

A tenyerest és fonákot is két kézzel ütő Hszie harmadik a páros világranglistán, amelyet korábban vezetett is. Eddig 26 trófeát szerzett párosban, köztük három Grand Slamet is nyert. A szintén 34 éves Strýcová éllovas a páros WTA-rangsorban, és 28 címmel büszkélkedhet. Tavaly a wimbledoni elődöntőben a tajvani-cseh duó 7:6, 6:4-re nyert Babosék ellen, akik novemberben a sencseni WTA-világbajnokság fináléjában 6:1, 6:3-mal vágtak vissza.

A párosban háromszoros WTA-világbajnok Babos egyébként éppen Hszie oldalán aratta első páros diadalát 2012-ben Birminghamben.

A pénteki finálé – melyben 2010 óta először az első két kiemelt női páros csapott össze – csaknem egyórás csúszással kezdődött, mivel előzőleg mindkét vegyespáros-elődöntő hosszú meccseket hozott. A Rod Laver Arena tetejét a rendezők becsukták a kinti 40 fokos hőség miatt.

Strýcová rögtön elvesztette az adogatását, majd Babos két bréklabdáról hozta a sajátját. Két újabb brék következett, a remek fogadásoknak köszönhetően Mladenovic és Strýcová sem tudta hozni a szerváját, majd Babos adogatásai után 4:2 lett az állás, és innen már hozta a játszmát – a 38 perc alatt – a magyar-francia duó.

Strýcová miatt a második szett is brékkel indult, ekkor már egyoldalú volt a mérkőzés, és nemsokára 4:1 állt az eredményjelzőn. Az elbizonytalanodó ellenfél egyre többet rontott, újabb kiváló Babos-szervákkal pedig 5:1-re elhúzott a világbajnok duó. Innen már nem volt kétséges, hogy ki lesz a győztes, Babosék 1 óra 12 perc elteltével boldogan ölelkezhettek össze.

Fotó: MTI/EPA/Lynn Bo Bo

Az Australian Openen 2004 óta először fordult elő, hogy egy női páros szettveszteség nélkül diadalmaskodott.

- Ez volt a harmadik döntőnk és a második trófeánk itt – mondta a pályán beszédében a soproni játékos. – Nagyon szeretünk idejönni, egyre jobban teljesítünk Melbourne-ben. Köszönet a szurkolóknak is, hogy együtt élhettük át ezt az élményt. Jövőre mindenképpen visszajövünk! – tette hozzá.

Mladenovic gratulált az ellenfélnek, majd Babost méltatta:

- Gratulálok Timinek, sokkal több ő nekem, mint párostárs, köszönöm, hogy együtt játszhatunk. Te vagy a legjobb partner a világon – jelentette ki.

A 26 éves Babos Tímea 23. – Mladenovic oldalán a tizedik – tornagyőzelmét aratta párosban, és ő az első magyar játékos, aki a profik között három GS-címet nyert. A magyar-francia kettős a trófea mellé összesen 760 ezer ausztrál dollárt (157 millió forint) kapott.

Eredmény:

női páros, döntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) – Hszie Szu-vej, Barbora Strýcová (tajvani, cseh, 1.) 6:2, 6:1

Babos Tímea tornagyőzelmei párosban:

2012 Birmingham (partner: Hszie Szu-vej, tajvani)

2013 Bogota (Mandy Minella, luxemburgi)

2013 Monterrey (Date-Krumm Kimiko, japán)

2013 Marrákes (Mandy Minella)

2013 Taskent (Jaroszlava Svedova, kazah)

2014 Sydney (Lucie Safarova, cseh)

2014 Kuala Lumpur (Hao Csing-csan, tajvani)

2015 Dubaj (Kristina Mladenovic, francia)

2015 Marrákes (Kristina Mladenovic)

2015 Róma (Kristina Mladenovic)

2017 Sydney (Anasztaszija Pavljucsenkova)

2017 Rabat (Andrea Hlavackova, cseh)

2017 Quebec (Andrea Hlavackova)

2017 Taskent (Andrea Hlavackova)

2017 Moszkva (Andrea Hlavackova)

2017 Szingapúr, világbajnokság (Andrea Hlavackova)

2018 Australian Open (Kristina Mladenovic)

2018 Birmingham (Kristina Mladenovic)

2018 Szingapúr, világbajnokság (Kristina Mladenovic)

2019 Isztambul (Kristina Mladenovic)

2019 Roland Garros (Kristina Mladenovic)

2019 Sencsen, világbajnokság (Kristina Mladenovic)

2020 Australian Open (Kristina Mladenovic)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.