Ami elsőre karanténba zárt, pihent agyú emberek őrültséggel határos ötletének tűnt, egyre közelebb van a megvalósuláshoz. A román első osztályú futballbajnokság Törökországba való exportálását már csak az UEFA esetleges, általános európai érvényű stopja akadályozhatja meg, miután valamennyi érintett romániai klub beleegyezett a kéthavi törökországi „vakációzásba”.
A tervezett paraméterek a következők: két-három héten belül, azaz a május 15-ig tartó romániai szükségállapot megszüntetésének várható időpontja körül a profiliga különgépeken Antalyába repítené a tizennégy csapat keretét. Ott egymástól és a külvilágtól elszigetelve egyszemélyes szobákban helyeznék el az embereket – a periódus „néptelensége” ezt lehetővé teszi –, az amúgy is több romániai klub kedvenc edzőtáborozási helyszínének számító környéken a csapatok kéthetes felkészülést tartanának, majd folytatódhatna a bajnokság. A felsőházi rájátszásban érdekelt hat együttesre nyolc-nyolc meccs vár még, az alsóháziak pedig tizenkét fordulóban dönthetik el a végső sorrendet. A történet valamennyi szereplőjét – futballistákat, személyzetet, újságírókat – vírustesztnek vetnék alá indulás előtt, majd még egy alkalommal az ott-tartózkodás két hónapja alatt.
A kitelepülés teljes időszaka közel kétmillió euróba kerülne, amelyet a liga megelőlegez, majd a csapatoknak járó tévés jogdíjakból visszatartja az arányos összeget. Abból az évi 28 millió eurós bevételből, amelyből egyébként már több mint 26 millió befolyt. Hogy miért igyekeznek mégis mindent megtenni a szerződésbe foglaltak teljesítése érdekében? Mert most már egyre inkább a jövő a tét. A jogtulajdonos a bajnokság törlése esetén akár a teljes összeget visszaperelhetné. Márpedig a romániai első osztályú klubok túlnyomó többségének a léte múlik a tévés pénzek érkezésétől. A felsőházas Medgyesi Gaz Metan vagy a kiesés ellen küzdő Academica Clinceni esetében például a bevételek több mint 80 százaléka származik tévés forrásból. Innen hát az egyöntetűség, még akkor is, ha a projekt amúgy több sebből vérzik.