Thiem, őt követve pedig Zverev, Cicipasz és Medvegyev. Ez az újhullám a férfi teniszben. Ami persze kicsit túlzás, hiszen az osztrák Thiem, aki a nyáron New Yorkban végre megnyerte első Grand Slam-tornáját, már 27 éves, és közülük a legfiatalabb, Cicipasz is betöltötte már a 22-t augusztusban.
A szakemberek közül sokan inkább Jannik Sinnerben látják a jövő emberét. A 19 éves olasz tavaly megnyerte a 21 éven aluliak világbajnokságát, s Párizsban betört a legjobbak közé, a negyeddöntős szereplést ugyanis nem adják ingyen.

Fotó: MTI/AP/Michel Euler
Ott azonban Rafael Nadal az útját állta. Ahogy Steve Tignor, a Tennis.com szakírója fogalmazott: Sinner megtanulta a leckét, ha jól játszik Párizsban Nadal ellen, az csupán arra elég, hogy Nadalt még jobb teljesítményre ösztönözze.
Így történt. Sinner az első szettben brékelte a Roland Garros királyát, a 12-szeres bajnok spanyolt, de azt is elbukta rövidítésben. A folytatásban Nadal egyre inkább felülkerekedett, a második játszmát már könnyebben (6:4), a harmadikat pedig nagyon simán (6:1) húzta be.
– Nagyon nagy energia és lehetőség van benne – méltatta lakonikusan ifjú ellenfelét a 34 évesen is elnyűhetetlen mallorcai klasszis.
Akire az elődöntőben Diego Schwartzman vár az elődöntőben. Az alapján, hogy az egymás elleni mérlegük 9-1 Nadal javára, továbbá a spanyol 12-szer diadalmaskodott Párizsban, összesen 19 GS-tornát nyert meg – figyelem, ha most nyer, befogja Roger Federert –, míg a mélynövésű argentin csupán első párizsi elődöntőjével büszkélkedhet, nem is kérdés, hogy Nadal a mérkőzés esélyese.
Csakhogy Schwartzman éppen idén, a Garros felvezető tornáján, Rómában aratta az első győzelmét Nadal ellen, s a negyeddöntőben már kivert egy nagyágyút, az elmúlt két évben Párizsban döntős, idén a US Openen győztes Dominic Thiemet. Kettejük több mint ötórás csatája volt valószínűleg az idei párizsi viadal legnagyobb meccse.
A két játékos napjaink kérlelhetetlen profi sportjában szívet melengető hangulatban játszott. Kőkemény küzdelem, mégis semmi acsarkodás, egészen döbbenetes jelenetekkel. Volt olyan, hogy Schwartzman kiélezett helyzetben megállította a labdamenetet, mondván, Thiem ütése kinn volt, erre az osztrák nem háborodott fel, nem kérte, hogy a mérkőzésvezető ellenőrizze a labda nyomát (Párizsban még mindig nincs sólyomszem), hanem a legcsekélyebb kétely nélkül elfogadta a döntést. A meccs végén pedig az új módi szerint nem csupán az ütőiket érintették össze, hanem kezet fogtak, összeölelkeztek, s mosolyogva gratuláltak egymásnak.